Koupit ready made s.r.o. nebo rovnou firmu na prodej? Pár rad a tipů pro vás!

keyboard-621830_640Nalezli jste na našem trhu díru, kterou by bylo dobré zaplnit? Nebo jednoduše máte originální nápad, s nímž byste mohli proniknout nejen na tuzemské, ale i zahraniční trhy? Ať už hodláte prodávat balenou vodu s příchutí piva nebo provozovat lokální pekárnu s koblížky od babičky, jistě budete řešit, jakým způsobem vstoupit do podnikatelské džungle.

Chci založit společnost, ale nevím, jak na to

Rozhodnete-li se pro některou z obchodních společností, ale nemáte-li s jejich zakládáním žádné zkušenosti, pak se můžete octnout ve slepé uličce. Založit společnost svépomocí totiž není ani trochu jednoduché. Kromě nepříjemné byrokracie na vás čeká také množství papírování, vyřizování a zbytečného zdržování. Dle nejnovějších průzkumů je proces zakládání společností v České republice jeden z nejobtížnějších a nejkomplikovanějších v celé Evropské unii. Víte ale, že firmu si můžete založit i bez zkušeností nebo právníka v zádech? Prozradíme vám, jak získat společnost s ručením omezeným v rekordním čase a doslova za „lidovou cenu“.

Ready made s.r.o. nebo s.r.o. na prodej?

Na našem trhu působí velké množství firem, které nabízejí začínajícím, ale i zkušeným podnikatelům specifické služby, díky nimž je možno získat firmu takřka během několika mála dnů. V jejich portfoliu se totiž objevují tzv. firmy na prodej nebo ready made společnosti, za které zaplatíte určitý paušální poplatek a podnikat můžete začít prakticky okamžitě. Pojďme se podívat na specifika, výhody a nevýhody jednotlivých variant.

Ready made společnost aneb seznamte se, prosím

Jako první se podíváme na ready made společnost, která představuje společnost založenou přesně dle vašich představ. Co k samotnému procesu založení potřebujete? Zpravidla jen určitou představu o tom, jakému oboru podnikání se chcete věnovat a specifický název firmy. Dané společnosti, jež tuto službu nabízí, tak stačí nadiktovat své představy i požadavky a vše ostatní nechat na jejich pracovnících. Ready made firmy ve své podstatě představují již předzaložené společnosti, které jsou zapsané v obchodním rejstříku, mají plně splacený základní kapitál, ale nevyvíjí a nikdy nevyvíjely žádnou podnikatelskou činnost. Proto si mohou být zájemci o tento typ společnosti jisti, že firma je bez dluhů a dalších závazků. Začít podnikat pod hlavičkou ready made pak znamená začít podnikat během několika mála dnů, maximálně pak týdnů.

Firma na prodej aneb seznamte se, prosím

Jako druhou vám představíme firmu na prodej. Ačkoli se může na první pohled zdát, že ready made firmy a firmy na prodej představují jeden totožný typ společností, určitý rozdíl mezi nimi skutečně je. Ready made firma nikdy nevyvíjela žádnou podnikatelskou činnost, což o již založené firmě určené k prodeji nelze ve100 % případů říci. Řada firem již někdy podnikatelskou činnost vyvíjela, ale z důvodu nepříznivého podnikatelského prostředí, nepropracovaného strategického plánu nebo kvůli mnoha dalším důvodům došlo k ukončení podnikatelské činnosti a firma tedy byla nabídnuta k prodeji. Tuto firmu následně odkoupila společnost, specializující se na ready made společností a firmy k prodeji a nabídla ji k dalšímu odkupu potenciálním zájemcům.

Není všechno zlato, co se třpytí

Při výběru společností, které nabízejí firmy na prodej nebo ready made společnosti buďte obezřetní a vybírejte pouze známé a zákazníky prověřené firmy. V opačném případě totiž můžete narazit na nesolidní firmu, jež bude k prodeji nabízet zadlužené společnosti nebo společnosti s neuhrazenými závazky, které mohou následně přejít na nového majitele – vás.

Podobné články...