Jak dlouho trvá založení s.r.o. pomocí readymade společnosti?

10Společnost s ručením omezeným je jedním z druhů obchodních kapitálových společností, která se těší v českém podnikatelském prostředí velké oblibě. Bohužel byrokracie pro Českou republiku typická, představuje nemalou bariéru, která nové podnikatele s novými a svěžími nápady často zbytečně zdržuje. Na rozdíl od ostatních zemí není v ČR založení společnosti ani trochu jednoduché a časově nenáročné. Právě naopak. V průměru se pohybuje doba založení společnosti s ručením omezeným kolem jednoho měsíce. Chcete-li tento proces urychlit, vsaďte na tzv. ready made společnosti. Za jak dlouho můžete za svou novou společnost jednat? Odpověď vás určitě velmi mile překvapí.

Jak jsou na tom ostatní státy?

Česká republika se podle nejnovějších průzkumů drží na pomyslném 86. místě žebříčku co se časové náročnosti zakládání firmy týče (průzkumu se zúčastnilo 181 zemí). Pokud chcete začít podnikat, vyčleňte si pro zahájení své podnikatelské činnosti minimálně 25 dnů volna. A to v případě, že se v právním prostředí orientujete a máte již sepsanou společenskou smlouvu, či zakladatelskou listinu. V opačném případě si vyčleňte alespoň dva měsíce, během kterých nastudujete problematiku zakládání firem a seženete všechny potřebné dokumenty a informace. Jak jsou na tom se zakládáním společností ve světě? Třeba takové Dánsko stihne firmu založit za pouhých 5 dnů, Portugalsko za 7. Ale ani u nás není situace nikterak alarmující. Třeba v takovém Španělsku si na založení společnosti počkáte kolem 50 dnů, v Estonsku 35. Největší a nejnáročnější byrokracie je v Indii. Nejsnáze lze naopak založit společnosti v Austrálii nebo Singapuru. Ale i u nás lze podnikat snadno a rychle. Slouží k tomu speciální služba pro moderní podnikatele s názvem ready made společnost.

Společnost, která je okamžitě vaše

Ready made společnosti můžeme charakterizovat jako společnosti již „předzaložené“ a připravené k okamžitému podnikání. Nemusíte zdlouhavě sepisovat společenskou smlouvu, zakladatelskou listinu ani stanovy společnosti. Odpadá povinnost návštěvy notáře a ověřování podpisů. Vše je již plně připravené a čeká pouze na vaše dobré nápady. „No jo“ – říkáte si – „ale co základní kapitál?“ Ani ten není u ready made firmy problém. Tento typ společností má totiž již základní kapitál splacen v plné výši. Za svou novou firmu můžete jednat téměř okamžitě. Jedná se tedy o záležitost několika mála hodin. Stačí kontaktovat konkrétního člověka, který má v dané firmě prodej ready made společností na starosti, domluvit se s ním na nezbytných detailech, odeslat platbu na účet společnosti (v případě stejné banky platba dorazí ihned) a po připsání peněz na účet je společnost vaše.

Jak se pohybují ceny ready made společností?

Pokud bychom srovnávali založení společnosti s ručením omezeným svépomocí a ve formě ready made, rozdíl činí něco kolem 200 000 Kč. Ano, čtete správně. Základní kapitál s.r.o. je stanoven v minimální výši 200 000 Kč. K tomu připočtěte poplatky spojené s notářským zápisem, ověřením podpisů, registrací na živnostenském úřadu, podáním návrhu na zápis společnosti do obchodního rejstříku a tak dále… Za svou ready made společnost připravenou k okamžitému podnikání zaplatíte u různých poskytovatelů něco kolem 15 – 30 tisíc korun. Pozor si však dávejte na výrazy „cena již od…“ – v takové ceně totiž nemusí být započítána celá spousta věcí a výsledná částka, kterou společnosti zaplatíte, vás může velmi nemile překvapit. I přesto je však služba ready made společností ideální variantou pro všechny, kteří chtějí ušetřit drahocenný čas i peníze.

Podobné články...