Půjčku pro podnikatele vyřídíte i přes internet

Máte v plánu rozjet firmu, nebo již podnikáte? V obou případech je jasné, že můžete potřebovat peníze. Kde je získat? Pokud nechcete dávat do konce života část podílu investorům, ani nechcete čekat, než si našetříte, je dobrou volbou půjčka. A to jak pro stávající podnikatele, tak i pro ty, kteří začínají. Mezi nejznámější mýty o podnikání dnes patří to, že mladí a noví podnikatelé peníze nikdy a nikde nedostanou. Společně se dozvíte, že je to skutečně chybné tvrzení. A jaké jsou tedy způsoby, jak peníze získat? Podívejte se.

Klasické podnikatelské půjčky

Jedná se o naprostý standard, který v podnikatelském segmentu existuje. Primárně je mohou nabízet banky, ale není nic neobvyklého, že jsou dostupné také v nebankovním segmentu. Pokud jsou tyto půjčky pro podnikatele něčím jasně charakteristické, tak je to podmínkami získání. Na rozdíl od běžných zaměstnanců je v tomto případě nutné dodávat něco zcela jiného. Konkrétně jde o:

  • Daňová přiznání
  • Výpisy z bankovních účtů
  • Seznamy vystavených faktur

Na základě tohoto je následně ověřena bonita a to, kolik daný podnikatel vydělává. A jak je to u těch začínajících? Zde může hrát roli nejenom finanční minulost, ale také podnikatelský plán. Pokud je nápad zajímavý a má budoucnost, může takový člověk peníze celkem bez problémů získat.

Zajímejte se i o neúčelové půjčky nebankovní

Druhá možnost související s podnikatelským úvěrem je poměrně zajímavá. Může být poskytnuta třeba živnostníkům, stejně jako zaměstnancům, kteří se rozhodnou vydat na podnikatelskou dráhu. Na mysli máme půjčky nebankovní, které jsou zároveň neúčelové. U nich je možné použít peníze na cokoliv, bez nutnosti dokládat účel. V praxi to znamená, že konkrétní osoba dostane od nebankovní společnosti peníze, a ty si použije, jak uzná za vhodné. Třeba právě na svůj byznys. Dané nebankovní spotřebitelské půjčky dnes mohou nabídnout opravdu celkem širokou škálu finančních prostředků. Ty začínají na několika desítkách korun a mohou se bez problémů dostat i na stovky tisíc. A to s jistotou získání i bez ručení, nebo bez ručitele.

Co dále nesmíme zapomínat, to je fakt, že právě v nebankovním segmentu není problém získat půjčku skutečně velmi rychle, ale hlavně velmi jednoduše. Mnohdy není nutné kamkoliv chodit, jelikož samotnou žádost si podáte přes internet, a takto může být většin a věcí i vyřízena. A když bude přesto nutné odeslat smlouvu, lze to učinit několika způsoby:

  • Prostřednictvím kurýra
  • Prostředky vzdálené komunikaci
  • Skrz obchodního zástupce

Jsou segmenty, kde získá peníze každý

Abychom zmapovali všechny segmenty, kde mohou být dostupné právě půjčky pro podnikatele, nesmíme zapomínat na ten, který je sice nejmladší, ale z hlediska oblíbenosti jasně dominuje. Je to rychlá online půjčka, kterou mnozí jistě znají také pod pojmem mikropůjčka. Jejím unikátem je hlavně to, že v minulosti půjčovala jenom tisíce, zatímco nyní už to mohou být i desítky tisíc korun. I ty se mohou podnikatelům hodit, zvláště pokud potřebují třeba provozní kapitál. U těchto půjček zaujme i to, že si není nutné lámat hlavu se splátkami, jelikož vše se vrací jednorázově, v jedné jediné splátce.

Unikátem tohoto segmentu je pochopitelně i to, že právě samotné vyřízení půjčky proběhne online. A to bez jakéhokoliv papírování, nebo bez osobních návštěv, stejně jako například bez osobních schůzek. To se pozitivně podepisuje i na rychlosti, jelikož díky kompletnímu online vyřízení můžete mít peníze třeba i za pár desítek minut. Dodat je třeba ještě fakt, že na peníze dosáhne téměř každý. U mnohých poskytovatelů není příliš dbáno na prověřování příjmu, bonity, nebo finanční minulosti. I toto je jasná ukázka toho, že na peníze může dosáhnout i začínající podnikatel, který potřebuje třeba i pár desítek tisíc korun na rozjezd.

 

Podobné články...