Kde sehnat inspiraci na nové nápady na podnikání? Poradíme vám!

Kde sehnat inspiraci na nové nápady na podnikání? Poradíme vám!Být tak svým vlastním pánem a nemuset poslouchat rozkazy nadřízeného… Že i vás bychom občas přistihli při podobných myšlenkách? Pak se nebojte, určitě nejste sami, kteří si takhle čas od času povzdechnout. A ve své podstatě se vlastně není čemu divit. Každý den v práci je lítým bojem na život a na smrt, z něhož může vzejít pouze jediný vítěz. Tímto vítězem budete po skončení pracovní doby vy nebo váš nadřízený, který vás i na doma zahltí množstvím úkolů a papírování. Co takhle osamostatnit se, zorganizovat si čas přesně dle svých vlastních potřeb a požadavků, být sám svým vlastním pánem a pracovat tehdy, když zrovna vám se bude chtít? Že je to bláhová představa? Ale vůbec ne! Tohle všechno můžete mít, pokud se rozhodnete začít podnikat.

Podnikání: to se snadno řekne, ale hůře udělá

No jo, začít podnikat je jedna věc, ale vymyslet v čem je věc druhá. Dobrý nápad zde hraje ústřední roli. Bez něj by nebylo žádného úspěchu, spokojeného zákazníka ba ani výdělku. Trh je poněkud přesycen podnikavými nadšenci i samotnými službami či produkty. Jak teda vymyslet, v čem se uplatnit? Odpověď na tuto otázku bude součástí následujících řádků.

Sháníme inspiraci na nové nápady

Pokud nemáte žádný super nápad ani budoucí vizi a nenapadá vás nic, čím byste mohli stávající trh oživit, vyplatí se zapátrat po něčem, co vám osobně chybí. Ne nadarmo se totiž říká, že nejlepší podnikatelské projekty jsou ty, které plynou z vlastní potřeby. Zamyslete se, co vám schází v okolí, při studiu nebo co vám chybělo ve stávající práci. Nechte nápady volně plynout a každou – byť i sebehloupější myšlenku si okamžitě poznamenejte. Neodsuzujte na první pohled šílené nápady, ale spíše je dopodrobna rozebírejte a hledejte jejich reálné základy. Prozkoumejte stávající trh a najděte na něm díru, kterou byste svým nápadem mohli zaplnit.

Nepomohla vlastní iniciativa? Pozeptejte se ostatních

Žádný super nápad se vám v hlavě nezrodil. Nepřišli jste na nic, čím byste mohli stávající trh obohatit? Nezoufejte a možnosti podnikatelského úspěchu v žádném případě nezatracujte. Zkuste se zeptat ostatních ve svém okolí, nevynechejte rodinu ani známé. Ti vás mohou přivést na zajímavou myšlenku, jíž bude stát za to otestovat. Možná, že se od svých nejbližších dozvíte, že jim v okolí schází menší cukrárna, která by věrně imitovala rodinnou atmosféru, nebo že by si rádi každé ráno či večer zašli do regionální pekárny či menšího pivovárku, v němž by se vařila lokální piva.

Jak s podnikáním začít?

Pokud vymyslíte nějaký vskutku neotřelý a originální nápad, můžete využít nejrůznějších druhů státních podpor. Začínajícím podnikatelům jsou určeny podnikatelské inkubátory s celou řadou výhod. Máte-li problémy s financemi, můžete využít zajímavých podnikatelských půjček, na něž se zaměřuje drtivá většina tuzemských bank. Pokud se nechcete zadlužovat hned ze začátku, nabízí se řešení v podobě předzaložených společností, chcete-li ready made společností. O těchto firmách jsme se zmiňovali v několika předchozích článcích, ve zkratce však můžeme popsat, že se jedná o společnosti, u nichž je plně splacen základní kapitál, jsou zapsány v obchodním rejstříku a určeny zejména začínajícím podnikatelům, nebo těm, kteří jsou limitováni finančními prostředky.

Podnikat můžete i s jednou korunou v kapse!

Ačkoli to zní neuvěřitelně, pravidla pro zakládání společností s ručením od roku 2014 umožňují založit vlastní firmu byť i s jedinou korunou v kapse. Stačí mít dobrý nápad, chuť vyzkoušet něco nového, nastudovat informace o tom, jak vlastně firmu založit a za jednu korunu si můžete splnit svůj velký podnikatelský sen, který vám může přinést slávu, úspěch i pohádkové mění.

Podobné články...