Jak na výběr pneumatik pro stavební stroje a nákladní vozy


Výběr pneumatik pro stavební stroje a nákladní automobily má svá specifika. Správně zvolené pneumatiky jsou podstatné zejména z hlediska bezpečnosti a stability, což je v rámci stavebních strojů a nákladních vozů dvojnásob důležité. Opomenout však nelze ani finanční úsporu, kterou vhodně vybrané pneumatiky přináší.

Specifika pneumatik pro stavební stroje

Díky svému provedení umožňují pneumatiky určené pro stavební stroje práci v nerovném terénu a usnadňují pohyb těžkých bagrů, nakladačů, manipulátorů nebo smykem řízených strojů. Takové pneumatiky jsou vyvinuty s ohledem na potřeby jednotlivých aplikací. Charakteristická je pro ně kromě dlouhé životnosti také odolnost proti průrazům a opotřebení. Celkově se tak zlepšují provozní vlastnosti těchto strojů.

Důležité parametry při výběru pneumatik pro nákladní vozy

Enormní zátěž, které jsou pneumatiky nákladních vozů vystaveny, může podstatně zkrátit jejich životnost, proto se jedná o velmi důležitý parametr. V kategorii s pneumatikami určenými pro nákladní vozidla lze najít modely vhodné k celoročnímu používání, ale stejně tak jsou dostupné letní i zimní varianty. Jsou zde však další specifika, která je nutné vzít v potaz. Jedná se především o umístění pneumatik, neboť pneumatiky na přední nápravě se od pneumatik určených pro návěs a záběrových pneumatik značně liší. Dalším důležitým parametrem je také nejčastější typ trasy, neboť jiné pneumatiky se volí pro jízdu po dálnicích a jiné zase pro silnice nižších tříd.

Vysoce odolné pneumatiky určené nejen pro zemědělskou techniku, ale i další pneumatiky – stavební stroje a nákladní automobily nabízí společnost Nekvinda – Zemědělská technika, a. s. V nabídce jsou zastoupeny pneumatiky mnoha prověřených značek. Za všechny jmenujme například Conti, Firestone, Michelin nebo Taurus.

Podobné články...