Pronájem stavebních strojů: Je vhodný pro začínající podnikatele?

Začátky podnikání vždy provází útrapy. Hledat zakázky je těžké, budovat kredit ještě těžší. Jak tedy získat stroje, které vás konečně vystřelí do výšin?

Rozjet stavební firmu je velice nákladné. Potřebujete znalosti, peníze na propagaci, zaměstnance a v neposlední řadě stavební stroje. Jejich koupě je velice nákladná. Může si ji dovolit jen vyvolené procento firem, případně movití investoři. Pro začínající podnikatele je jejich koupě zapovězena. Má tato prekérní situace nějaké řešení?

Skvělé řešení problému

Kdyby neměla, tak nepíšeme tento článek, že? Samozřejmě že má! V posledních letech se totiž rozjel trend, pronájem stavebních strojů. Vznikla řada půjčoven se stavební technikou, která svoje stroje ráda svěří do rukou začínajícím firmám, živnostníkům i jednotlivcům. Nejde sice o dlouhodobé řešení, pokud ale získáte skvělou zakázku a nutně potřebujete stroj k její realizaci, půjčovna nakladačů a dalších vozů vše vyřeší.

Kromě nákladních automobilů a podobné těžké techniky pronajímá půjčovna vibrační desky. Tento drahý nástroj k nahuštění podloží můžete získat za malý poplatek na smluvenou dobu. Půjčovna pracovních plošin pak funguje stejně. Stačí přijít s požadavkem, zaplatit smluvenou částku a plošinu odvézt. Pak už ji jen sestavíte a můžete ji používat.

Dlouhodobě neudržitelné

Jak jsme zmiňovali výše, pronájem stavebních strojů není dlouhodobé řešení. Pokud teprve začínáte, nebo vám chybí pomůcka, kterou běžně nepoužíváte, jde o skvělou pomoc. V dlouhodobém horizontu se ale půjčování prodraží. Aby bylo jasno, ceny jsou sice příznivé, ale po určité době se dostanete přes kupní cenu.

Pronájem stavební techniky je tedy vhodný zejména pro krátkodobé výpůjčky. Pokud to s podnikáním ve stavebnictví myslíte vážně, máte domluvené zakázky a zálohy na stole, pak vám některá z bankovních institucí určitě půjčí.

Podobné články...