Investovali jste do zlata? Teď ho prodejte, cena zlata je vysoko

Úroky na spořicích účtech jsou směšné, obchodování na burze příliš rizikové. Spousta lidí začala investovat do drahých kovů. Je to snadné a jejich hodnota stabilně roste. Aktuálně však vzrostla více, než kdokoliv mohl čekat. Jestli i vy máte doma investiční zlato, momentálně je vhodná doba přemýšlet o jeho prodeji.

Není tomu dlouho, co finanční odborníci radili investiční zlato nakupovat, jeho ceny byly velmi příznivé. Teď se ovšem situace, vlivem vysokých cen na burze a oslabení české koruny, úplně otočila. Za stejný slitek dnes dostanete mnohem vyšší částku ve srovnání se začátkem roku. Proto i sběratelé začínají rozprodávat své sbírky.

Cena zlata se mění i několikrát denně

Kolik za zlato přesně dostanete? Cena zlata se dá dohledat na internetu, nezapomínejte ale, že se mění i několikrát denně. Co bylo včera, už nemusí platit dnes. Změny v hodnotě nejsou až tak drastické, ale máte-li doma více zlata na prodej, určitě se vyplatí situaci trochu sledovat.

Na webech společností, které se specializují na výkup zlata, je navíc možné dohledat si přímo cenu konkrétní mince či slitku. Zveřejňuje je například firma Zlaté mince Numismatika, jež sídlí v Obecním domě v Praze.

V Obecním domě nabízí výkup zlata každému

Nezáleží, kde jste zlato koupili, zda ho máte z banky, jež výkup zlata nenabízí, nebo od prodejce, který už ukončil činnost. Ve druhém patře Obecního domu se vykupují slitky a mince mnohých značek, jako jsou Metalor, Rand Rafinery, Sempsa, Agosi, Degussa a spoustu dalších. Peníze vám vyplatí na ruku, jen jestliže máte doma zlato za více než 25 000 korun, je dobré si předem domluvit schůzku. Případně je možné zlato poslat jako cennou zásilku na adresu společnosti Zlaté mince Numismatika do Vsetína.

Vykupují se také stříbro, platina a paládium. Co od vás však nevykoupí, jsou zlaté šperky, zlomkové zlato nebo mince s ryzostí nižší než 900 tisícin. S těmito předměty se zkuste zastavit do zlatnictví, bazaru či zastavárny.

Podobné články...