Gastro vybavení, bez kterého se neobejdete při provozu restaurace

Majitelé restaurací často dělají chybu, kdy se snaží ušetřit na provozních nákladech, aniž by si uvědomovali, že to může negativně ovlivnit jejich podnikání a snížit zisky. Typicky opomínají nákup kvalitního gastro zařízení.

Pakliže máte hospodu, restauraci či bistro, je dobré vybavení základem k úspěchu. Bez moderních zařízení a přístrojů si totiž zbytečně přiděláte práci s přípravou jídel a nápojů, mytím nádobí a úklidem. Navíc musíte zaměstnat větší množství lidí, což vás ve výsledku vyjde dráž, než kdybyste na počátku investovali do pořádného vybavení.

Kávovary

Bez některých moderních přístrojů se v dnešní době rozhodně neobejdete. Příkladem jsou kávovary. S jejich pomocí dokáže i laik připravit několik variant perfektní kávy prakticky bez jakékoliv námahy. Navíc se značnou časovou úsporou oproti tradičním způsobům přípravy. Investice do kávovaru se pohybuje od jednotek tisíc korun, takže jde o náklady, které se vám při správném hospodaření navrátí velmi rychle.

Hnětače těsta

Další praktickou pomůckou jsou hnětače těsta. Jen si představte, kolik práce se musí udělat, pakliže připravujete těsto na pizzu, knedlíky a další pokrmy ručně. Kuchařky vše stojí strašně sil, práce zabere i celé hodiny denně, přičemž by mohly dělat úplně jinou, smysluplnější činnost. Kvalitní hnětače těsta zvládnou to, co dělá kuchař desítky minut, sami, zcela bez cizí pomoci a za zlomek času. Stačí jen vložit potřebné ingredience a spustit přístroj. Za chvíli je těsto dokonale uhnětené, bez jakýchkoliv hrudek.

Myčky nádobí

V restauračních zařízeních je důležitá i hygiena a úklid, potažmo mytí nádobí. To lze snadno provádět pomocí myčky, kdy veškeré nádobí vložíte dovnitř zařízení a za pár minut je dokonale čisté. Spotřebuje se méně vody nežli při ručním mytí, ušetří se lidská práce.

Moderní gastro zařízení jsou v dnešních provozovnách nenahraditelná. Zejména tehdy, máte-li větší hospodu či restauraci, kde je zapotřebí obsloužit stovky lidí denně.

Podobné články...