V čem podnikat na vesnici? 8 atraktivních tipů pro vás!

V čem podnikat na vesnici? 8 atraktivních tipů pro vás!Ať už patříte mezi absolutní nováčky, kteří teprve odhalili kouzlo podnikání, nebo se pasujete na zkušené matadory, chcete-li se podnikání věnovat na vesnici, vaše situace je značně ztížená. Pokud se ovšem váš podnikatelský nápad chytne a vy si vybudujete klientelu, máte poměrně značnou jistotu budoucích úspěchů. Abychom vám situaci na vesnici trošku zlehčili, máme pro vás hned 8 atraktivních podnikatelských nápadů.

1. Domácí produkty

V dnešní době – plné chemicky ošetřené zeleniny a ovoce, masa napíchaného antibiotiky a dalších „mňamek“, stále více osob navštěvuje lokální pěstitele nebo pravidelně pořádány farmářské trhy ve svém okolí. Řada z nich se též uchýlí k vlastní – alespoň miniaturní zahrádce, která by jim přinášela chemicky neošetřenou zeleninu a ovoce pro domácí spotřebu. Máte-li pozemky a zkušenosti v oblasti pěstování, co takhle se zaměřit na domácí ovoce či zeleninu nebo drobné zvířectvo? Sousedé vám radostí utrhají obě ruce!

2. Péče o seniory

Domovy, školky či další služby pro seniory mají svou budoucnost. A to bez ohledu na to, zda se zde rozhodneme své rodiče či prarodiče umístit. Protože je péče o staré a nemocné lidi mnohdy psychiky i časově náročná, stále více osob volí buďto klasický domov seniorů nebo jeho alternativu v podobě nejrůznějších školek. A to je příležitost pro vás!

3. Máme rádi zvířata

Patříte-li k zarputilým milovníkům psů nebo koček či dalších domácích mazlíčků, není od věci založit na vesnici zcela netradiční podnik v podobě psího hotelu nebo kadeřnictví. V prvopočátku se zřejmě setkáte s údivem a rozpaky, postupem času se k vám ovšem naučí chodit půlka vesnice.

4. Půjčovny

Půjčovat můžete zde co – od zemědělské techniky, přes nářadí, až po domácí spotřebiče. Protože je pořizovací cena výše uvedeného poměrně vysoká, řada osob si raději nářadí půjčí, než by jej pro sporadické použití kupovala. Nutno ovšem podotknout, že v případě půjčovny budete muset vyřešit otázku kauce, ale i oprav a průběžného opotřebení.

5. Internetové nákupy i na vesnicích

Internet na vesnici je již v současnosti standardem, nikoli výjimkou. Řada obyvatel proto objednává spoustu zboží právě prostřednictví e-shopů. A protože se cena za poštovní i balíkové služby neustále zvyšuje, řada osob raději využije zásilkovnu, kam si osobně dojdou a za malý peníz objednávku vyzvednou, než předražené služby České pošty i jejích konkurentů.

6. Prodejny stavebnin

Na vesnici se neustále něco staví nebo opravuje. Proto mají drobné stavebniny značný potenciál. Proč jezdit do vedlejšího města či jiné vesnice, když můžete stavebníky odebírat od souseda? I zde je ovšem potřeba počítat s většími prostory, ale i množstvím techniky a personálu, který budete pro tuto oblast podnikání potřebovat.

7. Zážitky

Máte kozí farmu? Pěstujete chmel či vinnou révu? Vlastníte větší statek? Výborně! Pak má vaše podnikání zcela zásadní potenciál. Pozvěte lidi z velkých měst na nezapomenutelný pobyt uprostřed panensky čisté přírody s programem prošpikovaným venkovskými aktivitami. Ona taková péče o kozy a následné stloukání kozího sýra k večeři je jistě aktivitou, na kterou se jen tak nezapomíná.

8. Přeprava

Ne každý má to štěstí a vlastní osobní automobil. Co se týče integrované dopravy, tak v některých koutech naší republiky také nepatří do škatulky „dostatečná“. Tento nedostatek můžete kompenzovat vlastní přepravní společností, taxi službou či mikro busem. Sousedi se vám za tento nápad určitě mile rádi odvděčí.

 

 

Podobné články...