Soutěže pro začínající podnikatele jako zajímavý zdroj financí i zajímavých výher

Soutěže pro začínající podnikatele jako zajímavý zdroj financí i zajímavých výherCo si budeme nalhávat – s financemi to není v začátcích podnikání vůbec lehké. Pokud nedědíte firmu po rodičích či prapředcích, nemáte obří úvěr v bance, který představuje onu pomyslnou kouli na noze, ani nemůžete čerpat z dřívějších finančních úspor, máte docela problém. Společnost sice můžete založit již od jedné koruny, její rozjezd a vedení ovšem vyžaduje dostatečný základní kapitál. O tom, jak jej získat, jsme si řekli něco málo v předchozích článcích. Využít můžete nejrůznějších dotací, „business andělů“, podnikatelských inkubátorů nebo programů, které pravidelně vyhlašují přední mobilní či bankovní giganti. Dnes se zaměříme na další zdroj financí, kterým mohou být neméně atraktivní soutěže pro začínající podnikatele.

V soutěžích jsou vítězové, ale ne poražení

Soutěže pro začínající podnikatele jsou zajímavou příležitostí, jak získat nové kontakty, otevřít si nové podnikatelské dveře, ale také načerpat mnoho zkušeností, o které byste jinak přišli. Nejen, že přímo na takové soutěži můžete potkat mnoho zajímavých a zkušených jedinců, které třeba váš podnikatelský záměr zaujme, též můžete bojovat o hodnotné hmotné dary nebo finanční podporu. Svou zkušenost popisuje též jeden úspěšný podnikatel Roman Sterly, který se zúčastnil soutěže Rozjezdy Roku skupiny T-mobile: “V soutěžích dostanete důležitou zpětnou vazbu, kontakty a případně i ty hodnotné výhry, které v podnikání pomáhají. Soutěž Rozjezdy mi dala 100 tisíc korun a další věcné ceny. Také jsem vypiloval to, jakým způsobem celý projekt prezentuji. A díky dobré prezentaci jsem potom vyhrál i startupovou soutěž v San Francisku“. Směle tak můžeme tvrdit, že v soutěžích pro podnikatelské začátečníky nejsou poražení, pouze vítězové! Každý si totiž z takové soutěže odnese něco.

Jakých soutěží se můžete zúčastnit a na jaké výhry se těšit?

Rozjezdy Roku: T-mobile

Již výše jsme se pouze okrajově zmínili o soutěži Rozjezdy Roku, kterou již po několikáté za sebou pořádá společnost T-mobile. Letošní ročník byl bohužel ukončen na konci měsíce března, ale nezoufejte! Věříme, že i počátkem roku 2016 T-mobile slavnostně vyhlásí v pořadí již šestý ročník této veleúspěšné akce. Doposud podpořili téměř 230 začínajících podnikatelů, mezi něž rozdělili neuvěřitelných 25 milionů korun.

Nastartujte se: Komerční banka a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Také tuto soutěž již po několikáté vyhlašuje Komerční banka a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Letošní kolo bylo zahájeno 11. 5. 2015 v 0:00 h a skončilo 11. 9. 2015. Do projektu se mohly přihlásit malé a střední podniky, jejichž podnikatelská činnost, potažmo samotný podnikatelský podnik netrvá déle, než 24 měsíců. O vítězích rozhodne odborná porota, ale i hlasy nezávislých hlasujících. Výherci se mohou těšit na finanční podporu, nejrůznější druhy bezplatných testů, inzerci nebo vytvoření firemní prezentace.

Nápad Roku: Vodafone

A pozadu nezůstávají ani jiní mobilní operátoři. Společnost Vodafone také již po několikáté vyhlásila soutěž Nápad Roku, které se v letošním roce přihlásilo celkem 152 projektů, mezi něž bylo rozděleno 1,2 milionu korun. Vodafone vyhlašuje vítěze hned v několika kategoriích (celkový Vodafone Nápad roku 2015, Coolpad Startup roku 2015 a EKONOM Student podnikatel). Vítězové opět získávají jak finanční, tak hmotné dary. Letošní ročník jste již bohužel nestihli, pokud jste ovšem autorem zajímavého nápadu, určitě se vyplatí počkat si na ročník následující.

Zahrajte si hry online.

Podobné články...