Dotace na podnikání v roce 2015: máte na ně nárok?

Dotace na podnikání v roce 2015: máte na ně nárok?Řada začínajících, ale i zkušených podnikatelů může čerpat zajímavou finanční podporu na své projekty a inovace. Stačí jen podnikat v tom správném oboru a vědět, kam se s žádostí o dotaci přihlásit. Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Agenturou CzechInvest již několik let pravidelně uveřejňuje různorodé operační programy, v rámci nichž je možno reagovat na jednotlivé výzvy, díky nimž je možno čerpat zajímavou formu finanční dotace. V letech 2014 až 2020 bude podnikatele s největší pravděpodobností zajímat operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK), který zahrnuje množství zajímavých dotačních programů, jenž je možno využít pro podnikatelské a investiční záměry.

Čerpejte dotaci v oblasti inovací

Má vaše firma potenciál přijít s novými nápady nebo inovativními výrobky, technologiemi či službami? Pak vás určitě bude zajímat dotační program INOVACE, v rámci kterého byla v měsíci březnu zveřejněna jedna z vůbec prvních výzev. V rámci ní můžete čerpat finanční prostředky na nákup výrobních technologií, nehmotného majetku nebo investic v podobě nemovitostí.

Zajímavé dotace na technologie

Jste-li malým nebo středím podnikem, a vaše podnikatelská činnost je součástí speciálního seznamu podporovaných činnost, pak můžete čerpat finanční dotaci na nákup nových strojů, zařízení nebo software. Výzva pro dotační program TECHNOLOGIE byla zveřejněna taktéž v měsíci březnu, proto na nic nečekejte a prohlédněte si zveřejněný seznam, zda se v něm nenachází právě vaše podnikatelská oblast.

Získejte dotaci v oblasti marketingu

Hodláte se svými výrobky či technologiemi proniknout na zahraniční trhy? Nemáte ovšem dostatek finančních prostředků na jejich mezinárodní propagaci? Pak právě vaší pozornosti by neměl uniknout dotační program MARKETING, v rámci něhož je možno čerpat dotaci určenou právě k pokrytí nákladů spojených s propagací tuzemských výrobků, technologií či služeb za našimi hranicemi. Pozor, první výzva byla již také uveřejněna v měsíci březnu!

Rekonstruujte a modernizujte s finanční dotací

Pokud jste malou či střední společností a potřebujete zmodernizovat stávající výrobní linku, provoz nebo vybudovat kompletně novou infrastrukturu, pak je dotační program NEMOVITOSTI pro vás doslova jako stvořený. Kromě rekonstrukce a stavby je možno dotaci čerpat také na nákup či úpravu pozemků nebo na nové vybudování inženýrských sítí a komunikací.

Dotace v oblasti poradenství

V této oblasti existují dva druhy dotačních programů. Jeden s příznačným názvem PORADENSTVÍ 1 a druhý pak nese nečekaně název PORADENSTVÍ 2. V případě prvního může dotaci čerpat začínající podnik s historií do 3 let, který chce pro svůj další rozvoj využívat služeb externích poradenských center. Zapojit se do výzvy budete moci zhruba v druhé polovině roku 2015. U dotačního programu PORADENSTVÍ 2 je pak možno čerpat dotace na získání odborného know how, díky němuž se bude moci podnik dále rozvíjet a inovovat své služby i produkty. Výzva pro tento dotační program byla zveřejněna také v měsíci dubnu.

Zažádejte si o dotaci v oblasti ICT a sdílených technologií

Posledním dotačním programem, který v našem výčtu zmíníme, nese název ICT A SDÍLENÉ SLUŽBY a je určen všem typům podnikatelských subjektů, které se zaměřují na tvorbu nových sofistikovaných ICT řešení a to v oblasti komunikace, zábavy, obchodování, vzdělávání, zdravotnictví nebo inovativního přístupu k zaměstnání. Dotaci je možno čerpat na pořízení hmotného i nehmotného majetku, rekonstrukce i na služby nejrůznějších druhů poradců. Zveřejnění této výzvy proběhlo v měsíci dubnu.

Podobné články...