Proč podnikat jako společnost s ručením omezením?

Startujete podnikání a rozhodujete se mezi klasickým živnostenským oprávněním a založením společnosti s ručením omezením? My doporučíme možnost číslo dvě, jelikož přináší několik velmi důležitých pozitiv. Jaké to jsou? Podívejme se na ně společně.

Založení je hračkou

Mnoho lidí si myslí, že založit svou firmu je komplikované a časově náročné. Pokud to děláte sami, je nutné vám dát za pravdu. Když ale máte někoho, kdo to udělá za vás, není to zase až tak složité. Založení s.r.o. v České republice je dnes poměrně vyhledávanou službou, kterou využívá stále více lidí. Díky tomu lze mít firmu, která bude založena takzvaně na klíč, se všemi požadavky na:

  • Název
  • Vedení
  • Finanční podíly

Sídlo lze získat jednoduše

Lámat si hlavu není nutné ani v souvislosti se sídlem. I zde je třeba říci, že ho lze získat poměrně jednoduše a také poměrně rychle. Jak na to? Pomůže virtuální kancelář, která je v segmentu společností s ručením omezením velmi oblíbená. Je to jak pro výběr různorodých a kvalitních adres, ta i pro možnost získání této formy velmi levně. Nejenom pro začínající společnosti jasná volba, která zaručeně nezklame.

Lákadla v podobě ručení

Během podnikání se může stát cokoliv. Pokud dojde k tomu, že bude ručit živnostník, tak může být k uhrazení závazků použitý veškerý jeho kapitál. U společnosti s ručením omezením však hraje roli jenom výše základního vkladu. Tedy za předpokladu, že nedojde k problémům, které jsou způsobeny záměrně, a to například špatným řízením firmy.

Ideální do budoucna

Firma funguje jako samostatný subjekt, což znamená, že do ní lze přibírat další osoby, stejně jako není problém ji následně i přepsat na někoho jiného, nebo ji prodat. To znamená, že s ohledem na budoucnost se jedná o mnohem lepší firmu. Zvláště, pokud máte například děti a chcete, aby pokračovaly ve vašem rodinném byznyse.

Podobné články...