Kontrola exekucí: Jak si nechat udělat výpis online?

Mnozí podnikatelé a živnostníci se obávají toho, že jejich obchodní partneři a klienti nebudou kvůli dluhům solventní. Jenže mnohdy se o lidech dá jen těžko zjistit, zda mají nějaké dluhy a exekuce. Dnes už to naštěstí přestává problémem, protože se dá provést výpis exekucí velmi snadno.

Kontrola exekucí výpisem přes online portál

Rychlá kontrola exekucí vám nyní zabere jen pár minut, a to díky službě KontrolaExekuce.cz. Tento registr exekuce sám nespravuje, pouze zprostředkovává informace, jež jsou oficiálně vedené a spravované Exekutorskou komorou ČR. Údaje, o něž požádáte, jsou tak pravdivé a platné. Výhodou je fakt, že daná služba poskytuje výpis exekucí veřejně, tedy prakticky každému, kdo projeví zájem. Stačí vyplnit údaje o osobě (případně firmě), u níž si chcete ověřit, zda má nějaké nařízené a živé exekuce. Je nutné vědět nejen jméno a příjmení, ale také datum narození konkrétní osoby. Poté zaplatíte stanovený poplatek za výpis. Po jeho odeslání a přijetí ze strany provozovatele vám přijdou dané informace o exekucích na email.

Kdy se výpis exekucí hodí?

Kontrola exekucí je praktickým nástrojem pro podnikatele, živnostníky, ale rovněž fyzické osoby, a to kupříkladu ve chvíli, když chtějí pronajímat svoji nemovitost cizím lidem. Nikdy není příliš dobré si vzít do bytu či domu nájemníka, na něhož jsou vedené exekuce. Je zde pak značné riziko, že vám nebude platit nájemné, případně se budete muset s exekutorem tahat o movité věci, jež patří vám, ale jsou zabavené v rámci exekuce. Podnikatelé zase výpis exekucí ocení z toho důvodu, že si mohou ověřit, zda obchodují s klienty a partnery, kteří mají dobrou platební morálku a nezanechávají za sebou dluhy.

Zmíněná služba KontrolaExekuce.cz vám usnadní práci se sháněním dat, jež se týkají exekucí. Někdo ji využije i pro sebe, neboť často lidé do poslední chvíle ani nevědí, že je na ně nějaká exekuce uvalená. Služba pak může pomoci rychle řešit nastalou situaci a vyhnout se dalším zbytečným finančním a majetkovým ztrátám.

Podobné články...