Jaká rizika vám hrozí při podnikání?


V Česku se neustále zvyšuje počet lidí, kteří už nechtějí být zaměstnanci, ale raději si zakládají vlastní živnost, případně si rovnou zřizují firmu. Podnikání je do jisté míry osvobozující, přináší však i několik rizik, na něž je třeba se připravit.

Přebujelá administrativa

Už při zakládání společnosti vás může otrávit fakt, že i v dnešní době, kdy je možné spoustu věcí vyřídit přes internet, budete muset shánět celou řadu dokumentů fyzicky na úřadech. Než si zajistíte všechna potřebná oprávnění k podnikání, potrvá to klidně až několik týdnů. V České republice je zřizování firem stále velmi pomalé v porovnání s vyspělejšími západoevropskými zeměmi.

Malá reklama

Téměř žádná firma nemůže uspět, pokud už od počátku neinvestuje do reklamy. Jedině tak se o vás dozví široká veřejnost a následně začne mít o vaše produkty či služby zájem. V moderní době rozhodně nezapomeňte na dostatečnou reklamu na internetu.

Špatná komunikace s klienty

Pakliže už získáte nové klienty, je třeba se o ně náležitě starat. Důležitá je pravidelná komunikace v podobě osobních schůzek, případně formou online rozhovorů apod. Klienti si vždy musí být jistí, že o ně máte skutečně zájem a chcete jim dopřát ty nejkvalitnější služby. V opačném případě hrozí riziko jejich ztráty.

Pozdní platby faktur

Velkým nešvarem je v tuzemsku pozdní placení faktur. Co se týče rizika v podnikání, jde o podstatnou věc, protože špatná platební morálka od vašich klientů může v nejhorším případě znamenat i krach vaší firmy, protože zkrátka nebudete disponovat dostatečnou finanční rezervou.

Platební neschopnost obchodních partnerů lze poměrně efektivně vyřešit, a to prostřednictvím pojištění faktur. Touto problematikou se zabývá PojištěnáFaktura.cz. Nabízí vám možnost pojistit faktury za minimální částku, jež se obvykle pohybuje kolem 1 – 2 % hodnoty faktury. V případě, že ani na základě urgencí druhá strana fakturu nezaplatí, pojištění vám garantuje proplacení peněz. Ani na ně nebudete muset čekat extrémně dlouhou dobu po termínu. Firma vám na základě pojistného vyplatí 85 % faktury, poté ji už bude vymáhat sama. Vy se tak o nic nemusíte starat. Neohrozíte tím svoji firmu a nedostanete se kvůli neschopnosti ostatních do finančních potíží.

Podobné články...