Jak snadno ušetřit za servery? Pořiďte si do firmy repasované


Pustili jste se do nákupu hardwaru, bez kterého se ve firmě neobejdete, ale zároveň vám dělá vrásky omezený rozpočet? Pokud jde o servery, můžete poměrně snadno ušetřit. Poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce repasované techniky.

Proč právě repasovaný server?

Repasované servery jsou ideálním řešením pro každého, kdo vyžaduje nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty. Investice do nového hardwaru je pro většinu zákazníků naprosto zbytečná – pro běžné potřeby jsou obvykle dostačující i pár let stará zařízení. Parametry serverů se již nemění tak rychle jako v minulosti a nový hardware se jeví jako zbytečně předražený.

Zájem o repasované servery stoupá

Kvality repasovaných serverů se nemusíte obávat. Rozhodně nejde o neprobádaný segment a okrajovou záležitost „šetřílků“. Zájem o starší serverový hardware naopak v posledních letech výrazně stoupl a v roce 2016 zaznamenaly jen české e-shopy prodej za 50 milionů korun. Kromě toho však na tuzemském trhu působí i zahraniční prodejci.

K top prodejcům patří Czech Server

Pokud při hledání prodejce repasovaných serverů narazíte na značku Czech Server, vězte, že jde zřejmě o největší českou firmu, která se zabývá prodejem nového i staršího hardwaru a garantuje špičkový technický stav všech zařízení v nabídce.

Typickými zákazníky Czech Serveru jsou středně velké firmy, vývojáři a poskytovatelé aplikací. Tedy převážně ti, kteří potřebují levný a dostatečně výkonný hardware pro virtualizaci. Servery jsou důkladně testovány a do nabídky se dostávají pouze zařízení ve stoprocentním stavu.

Největší zájem je o HP a Dell servery, ale na své si přijdou také zájemci o jiné značky. Menší část skladových zásob tvoří hardware IMB a Fujitsu. Firma Czech Sever nabízí zákazníkům značky, pro které je schopna zabezpečit i náhradní díly.

Podobné články...