Jak snadno ušetřit za servery? Pořiďte si do firmy repasované

Jak snadno ušetřit za servery? Pořiďte si do firmy repasované
5 (100%) 1 vote


Pustili jste se do nákupu hardwaru, bez kterého se ve firmě neobejdete, ale zároveň vám dělá vrásky omezený rozpočet? Pokud jde o servery, můžete poměrně snadno ušetřit. Poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce repasované techniky.

Proč právě repasovaný server?

Repasované servery jsou ideálním řešením pro každého, kdo vyžaduje nejlepší poměr ceny a užitné hodnoty. Investice do nového hardwaru je pro většinu zákazníků naprosto zbytečná – pro běžné potřeby jsou obvykle dostačující i pár let stará zařízení. Parametry serverů se již nemění tak rychle jako v minulosti a nový hardware se jeví jako zbytečně předražený.

Zájem o repasované servery stoupá

Kvality repasovaných serverů se nemusíte obávat. Rozhodně nejde o neprobádaný segment a okrajovou záležitost „šetřílků“. Zájem o starší serverový hardware naopak v posledních letech výrazně stoupl a v roce 2016 zaznamenaly jen české e-shopy prodej za 50 milionů korun. Kromě toho však na tuzemském trhu působí i zahraniční prodejci.

K top prodejcům patří Czech Server

Pokud při hledání prodejce repasovaných serverů narazíte na značku Czech Server, vězte, že jde zřejmě o největší českou firmu, která se zabývá prodejem nového i staršího hardwaru a garantuje špičkový technický stav všech zařízení v nabídce.

Typickými zákazníky Czech Serveru jsou středně velké firmy, vývojáři a poskytovatelé aplikací. Tedy převážně ti, kteří potřebují levný a dostatečně výkonný hardware pro virtualizaci. Servery jsou důkladně testovány a do nabídky se dostávají pouze zařízení ve stoprocentním stavu.

Největší zájem je o HP a Dell servery, ale na své si přijdou také zájemci o jiné značky. Menší část skladových zásob tvoří hardware IMB a Fujitsu. Firma Czech Sever nabízí zákazníkům značky, pro které je schopna zabezpečit i náhradní díly.

Podobné články...