Jak provádět opravy kanalizace snadno a rychle?

Provozujete-li firmu, jejíž činnost zahrnuje rovněž opravy kanalizací a potrubí, je na místě zvážit, zda nenastal čas investovat do moderních technologií, které vám výrazně usnadní a zlevní práci. Jak na to?

Drahé a časově náročné výkopy jsou přežitkem

Možná jste doposud opravy kanalizace a potrubí prováděli klasickým způsobem, kdy jste se k systému museli nejprve složitě prokopat, teprve pak mohly začít práce na odstraňování závad, zejména nečistot a usazenin, jež bránily volnému průtoku. Jenže takováto činnost zabírá moře času, navíc je k ní někdy zapotřebí i poměrně dost lidí na provádění samotné výkopové práce. Dnes už to jde daleko efektivněji.

Oprava kanalizace bez výkopu? Chytrý robot to dokážete

V současnosti se stále častěji aplikují bezvýkopové opravy kanalizace. K tomu je zapotřebí si pořídit speciální kanalizační roboty. S jejich pomocí se dovnitř potrubí dostanete bez nutnosti sáhodlouhých výkopových prací. Robot se dostane do vnitřní části kanalizace a odstraní z povrchu veškeré sedimenty a nečistoty. Pracovník, který jej ovládá, provádí monitorování kanalizace prostřednictvím integrované kamery, takže má neustále dokonalý přehled o průběhu činnosti robota. Využití frézování pomocí kanalizačního robota je velmi výhodné zejména tehdy, je-li potrubí do značné míry nedostupné, případně jen těžce přístupné. K další úpravě se pak používá také například vysokotlaké čištění.

Bezvýkopová oprava kanalizace šetří námahu, pracovní sílu, firmám tedy logicky i čas a peníze. Investice do robotického systému se jednoznačně vyplatí. Obzvláště firmám, jež se touto činností zabývají dnes a denně. Robot dokáže pomoci při odstraňování kořenů a dalších cizích těles, ale také při přípravě potrubí před tím, než dojde k jeho vyvložkování. V neposlední řadě umí odstraňovat přebytečný beton po injektáži kanalizace.

Podobné články...