3 důvody, proč nechat vedení účetnictví na profesionálech

3 důvody, proč nechat vedení účetnictví na profesionálechPravděpodobně to začalo zajímavým podnikatelským nápadem a objevením díry na trhu. Na začátku stálo velké nadšení a stejné očekávání. Chuť zkoušet něco nového vás prakticky ochromila a vy jste se vrhli do podnikatelského světa. Založili jste firmu, vybrali si zodpovědné společníky či zaměstnance a představili svůj inovativní produkt či nevšední službu světu. Časem jste ale zjistili, že podnikání je ve své ryzí podstatně komplikovanější, než se může na první pohled zdát. Hromady papírování, vedení účetnictví, zakládání faktur a všudypřítomná byrokracie – to je, oč tu běží! Jak se z  účetnictví nezbláznit? Nechat jeho vedení na profesionálech! Máme pro vás rovnou 3 tipy, proč se přiklonit k této variantě.

Důvod č. 1: Nemusíte mít žádné zkušenosti

Vedení účetnictví a daňová evidence vyžaduje i v těch nejjednodušších případech alespoň základní znalost problematiky. Pokud nevíte, kde se nachází strana „Má dáti“ a „Dal“ o účetní závěrce smýšlíte jako o něčem vysoce škodlivém a nakažlivém, pak je dobré, pokud se obrátíte na zkušené profesionály.

Důvod č. 2: Časová úspora

Zpracovat všechny účetní případy zvláště ve chvíli, kdy se vám nahromadily na stolech a v archivech v nekonečných stozích – to zabere poměrně dost času. O vydané energii a mozkové kapacitě ani nemluvě. Pokud se navíc lidově řečeno „seknete“, finanční úřad vám to pěkně spočítá. I zde se totiž uplatňuje heslo „Zmýlená neplatí“ a za pochybení vám může finanční úřad naúčtovat nepěkné pokuty.

Důvod č. 3: Ušetříte na daních

Oslovíte-li známou a seriózní firmu, je pravděpodobné, že v jejím týmu budou pouze zkušené účetní, které budou zákon o účetnictví perfektně ovládat. Proto vám pomohou s daňovou optimalizací, například tím, že aplikují slevy na daních a daňové odpočty, které by vás samotné pravděpodobně vůbec nenapadly. Zkušené a seriózní účetní a daňové poradenství najdete na webových stránkách Profitas.cz!

Podobné články...