Jak na daňovou optimalizaci? Je to jednodušší, než si myslíte

Daňová optimalizace je něčím, co vám nebo vaší firmě může ušetřit spoustu peněz. Stačí jen vhodně využít nabízených možností a získat co nejvíce peněz pro sebe.

Optimalizace daní patří mezi témata, která jsou velice hojně probíraná. Obzvlášť před a po volbách, kdy se celá řada politiků shoduje na nových řešeních. Jak ale můžete vaše daně optimalizovat už teď? Možností je hned několik. A využít jich mohou jak zaměstnanci, tak zaměstnavatelé.

Firemní optimalizace

Jak ušetřit na daních ve firmě? Tady je způsobů poměrně velké množství. Většinou můžete optimalizovat daně s pomocí nákupu nového vybavení. Například nových počítačů, vozů nebo další potřebné výbavy. Mějte ale na paměti, že je na nákup vybavení nastaven zákonný limit. Pokud jej překročíte, budete muset nakoupené produkty postupně odepisovat. To ostatně může být také velice přínosné. Především v letech, kdy příliš velké množství vybavení nakupovat nebudete.

Je možné využít také výdajového paušálu nebo paušálu na celou řadu dalších věcí. Například na dopravu. Jak jsme zmiňovali v předchozím odstavci, musíte mít na paměti, že u všeho jsou nastaveny zákonné limity. A pokud je překročíte, budou vaše peníze odtékat zbytečně a nebudete je moct tak dobře využít.

Optimalizace u zaměstnanců

I zaměstnanci mohou svoje daně efektivně optimalizovat. Stačí jen chytře využívat daňových slev, které je možné uplatnit při celé řadě možností. Nejde jen o klasickou slevu na poplatníka, ale například také o slevu na dítě nebo na manželku s nízkými příjmy. Najděte si takové slevy, které můžete uplatnit, a rozhodně jich využijte. Byla by totiž škoda, pokud byste si ze zákona mohli legálně přilepšit, ale neudělali byste to.

Využít také můžete služeb externí firmy, které vám s tím pomohou. Tak například společnost Zenron se specializuje na optimalizaci daňových odvodů firem. Můžete si tedy jednoduše pořídit například offshore společnosti a využít daňové ráje k tomu, aby co nejvíce peněz zůstalo na účtech vaší firmy.

Podobné články...