Podnikání bez peněz. Jaké jsou cesty, u kterých stačí pár korun v peněžence?

Myslíte si, že podnikání nelze odstartovat jinak, než s pořádným balíkem peněz na účtu? Nebo s dobrým investorem za zády? Je to velký omyl, jelikož podnikat dnes můžete začít skutečně i bez peněz. Tedy jenom s málem, které aktuálně najdete ve své peněžence. Je toto cesta, kterou chcete zkusit? Jestli ano, určitě se vám budou hodit naše tipy spojené s tím, jaké jsou možnosti. Podívejme se na ně.

Umělecké činnosti

Začneme oborem, ke kterému rozhodně má blízko každý, kdo má estetické cítění a dokáže vytvářet něco skutečně zajímavého. Může se jednat třeba o malování obrazů, nebo o výrobu drobných dekorací, nebo jiných věcí. Zajímavostí na uměleckých činnostech může být i to, že pokud spadají do specifických kategorií, dokonce nepotřebujete ani živnostenské oprávnění. Ani prodej dnes nemusí být nijak složitý, jelikož sví výrobky můžete hravě propagovat na různých webech, kde jsou lidé se společnými zájmy – hledají originalitu. A zde se to nehemží jenom konkrétními výrobci, ale pochopitelně zde narazíte také na mnoho kupujících.

Poskytujte online služby

Online podnikání je hitem. O tom není pochyb. Důvodem není jenom to, že se jedná o trend současné doby. Důvodem je to, že můžete začít v podstatě i bez peněz. Co je potřeba? Počítač a připojení k internetu. Obojí má dnes doma v podstatě každý. Jedním ze zajímavých směrů je možnost spojená s online službami. Tedy konkrétně s těmi marketingovými. Ty můžete nabízet menším podnikatelům, ale i větším firmám. Stačí mít znalosti a dovednosti, které se lze s trochou píle a zájmu naučit i svépomocí. A o jaké možnosti se dnes může jednat?

  • Správa reklamních kampaní
  • Správa profilů na sociálních sítích
  • Optimalizace pro vyhledávače
K podnikání bez peněz může stačit počítač

K podnikání bez peněz může stačit počítač

Affiliate marketing je hitem

Že jste slovo affiliate ještě neslyšeli? Potom je nejvyšší čas začít se o tuto zajímavou možnost podnikání celkem aktivně zajímat. Proč? Jelikož je hitem po celém světě a naše země není výjimkou. Právě díky dané unikátnosti je možné i affiliate marketing zařadit na seznam těch podnikatelských činností, kde není třeba žádný výrazný kapitál. V podstatě potřebujete jenom webové stránky, což je náklad v řádech stokorun. Na nich můžete propagovat určité služby neb o zboží. Pokud si je návštěvník vašeho webu koupí, a to pochopitelně přímo u prodejce, nikoliv u vás, dostáváte provizi. Ideální volba, jak nemít starosti s prodejem a vším okolo, a přitom vydělávat celkem zajímavé a rozhodně také celkem nemalé peníze. Možných cest, koho budete propagovat a s kým budete spolupracovat je na několik tisíc. Zde se žádné meze, ani jakékoliv jiné překážky rozhodně nekladou.

Buďte freelancerem

Cesta, která je hitem a která by neměla minout ani vás, pokud máte v plánu začít podnikat bez jakýchkoliv výrazných investic. A kdo je to vlastně freelancer? Jedná se o osobu, která pracuje na volné noze a která poskytuje řadu různých služeb. Pochopitelně se podobně jako u segmentu online služeb jedná o práci, kterou lze realizovat prostřednictvím počítače. Jaké jsou hlavní cesty a možnosti, které dnes existují? Hitem je:

  • Programování
  • Tvorba webů
  • Grafika

Nutno říci, že jak může být tento směr lákavý, je nutné nezapomínat na to, že už je třeba mít určité znalosti a zkušenosti. Kdo se však o určitou oblast zajímá a už v mladším věku začne zkoušet různé věci, pro něho nemusí být daný start rozhodně ničím složitý. Právě naopak. Nutno ale říci, že hlavně vzhledem k velkým pozitivum je v daných oborech celkem velká konkurence a proto je třeba se odlišit. A to buď tím, že budete skutečně velmi dobří a žádaní, nebo tím, že nabídnete nízkou cenu, díky čemuž si také získáte zájem celé řady lidí.

Nabízejte manuální práci

Samozřejmě takovou, která je lehčího charakteru. Pokud něco umíte, nebo jste manuálně zručný, může se jednat o oblast, která určitě nezklame. Možných cest je dnes celá řada. Pokud jde o muže, tak je velmi vyhledávaná práce označovaná jako hodinový manžel, která zahrnuje hlavně různé drobné opravy v domě nebo bytě. Pokud jde o ženy, tak je velmi poptávanou službou například úklid, a to jak nárazový, tak i pravidelný. V obou případech nepotřebujete nic, než jenom několik málo pomůcek, které dnes koupíte téměř všude, a to za pár stovek.

Podnikejte jako obchodní zástupce

Obchodní zástupci nemusí být k určité firmě vázáni nutně jenom pracovní smlouvou. Jde o činnost, která je mnohem častěji vykonávána na živnost. A to znamená, že se v podstatě nejedná o nic jiného, než o podnikání. A to takové, ke kterému nepotřebujete skutečně nic. Jde totiž o práci, v rámci které prodáváte výrobky nebo služby konkrétní firmy. Sami tedy nemusíte nic okolo výroby jako takové řešit, a jenom nabízíte. Mnoho firem dnes nabízí svým obchodním zástupcům celou řadu zajímavých lákadel, jako je například firemní notebook, mobilní telefon s neomezeným tarifem, nebo třeba i automobil. Pokud si na danou práci věříte, nejenom že můžete v tomto oboru začít bez peněz, ale hned také dostanete řadu zajímavých věcí.

Podobné články...