Chcete si sami sestrojit zábradlí? Víme, co budete potřebovat

Rozhodli jste se pro zkrášlení své domácnosti a chcete si sestavit vlastní zábradlí? V takovém případě musíte nejdříve zvolit adekvátní materiál a poté nakoupit všechny komponenty. Jak na to?

Nerez, nebo hliník?

Věčná otázka všech zručných šikulů. Je pro vás lepší zábradlí z nerezové oceli, nebo spíše z hliníku?

Nerezová ocel je samozřejmě o něco dražší, těžší a hůře se s ní pracuje. Na druhou stranu se vám odvděčí bezkonkurenční odolností proti zatížení, změnám teplot, krupobití i dalším nástrahám. Pokud ji nainstalujete správně, hravě poslouží i dětem vašich dětí. Co se týče samotného vzhledu, nerez působí elegantněji.

Hliník je levnější, lehčí a lépe zpracovatelný. Nesnese však takové zatížení a je méně odolný proti všem živlům. Pro běžné účely domácnosti však bohatě postačí.

Nejen zábradlí

Ať už jste se rozhodli jakkoliv, budete potřebovat spoustu různých komponentů. Rozhodně se podívejte na webové stránky oblíbených dodavatelů z Kovoinox. Ti nabízí hliníkové/nerezové polotovary, komponenty pro zábradlí, dřevěná madla, skleněné desky i další příslušenství, s jehož pomocí snadno sestavíte vlastní konstrukci.

Mezi vyložené speciality zmíněných dodavatelů patří také dvoukřídlá brána – pohon. V jejich e-shopu najdete sety pro třímetrové, čtyřmetrové i sedmimetrové křídlo. Kompletní sada pohonů vás přitom vyjde pouze na částku okolo čtrnácti tisíc korun. Stačí si objednat a do pěti dní ji budete mít doma.

Necítíte se na výstavbu svépomocí? V takovém případě si domluvte realizaci bran, oplocení, plotů, pergol i nerezových bazénů na míru. Mrkněte se na webové stránky společnosti Kovoinox a prohlédněte si fotografie z předchozích projektů (v sekci „Naše realizace“). Ihned zjistíte, jak zajímavě může vypadat konstrukce na míru.

Podobné články...