České firmy stále spoléhají na zastaralý software

Zastaralý software s sebou přináší velká bezpečnostní rizika. Až pětině firem ale dělá problém efektivně ho vyměnit za nový a aktualizovaný.

Až příliš velké množství českých firem používá zastaralý software. Vyplývá to z nejnovější analýzy, která mluví až o dvaceti procentech. Podle expertů se tímto způsobem mohou vystavovat nebezpečným útokům ze strany hackerů.

Firmy software moc neřeší

Problémem u zastaraléhoIT řešení je především absence nových aktualizací. Bez nich jsou aplikace, počítač i síť náchylnější k útokům zvenčí. Řešení těchto problémů ve firmách přitom ve většině případů nepobíhá koncepčně. Všechno se naopak řeší až na poslední chvíli a bez analýzy zabezpečení. Tím se mohou otevírat další bezpečnostní okénka pro potenciální útočníky.

Zastaralý software na míru i klasické, běžně dostupné aplikace, používá téměř 20 procent firem. Bez nových aktualizací ovšem přichází riziko v podobě bezpečnostních děr a slabých míst. Experti se ale shodli na tom, že ani v případě, že ve vaší firmě používáte zastaralý software, není třeba panikařit. Je ale nutné dát si pozor na lepší zabezpečení zvenčí. Nejlepší je tedy izolovat tyto aplikace od vnější sítě.

Kvalitní software na míru

Kvalitně vyřešený přitom není ani nákup nového softwaru. Společnosti totiž nejčastěji nakupují bez analýzy slabých míst a celkového dopadu na bezpečnost firemní sítě. Je to způsobeno především tím, že většina nakupuje až ve chvíli, kdy stávající IT řešení přestane stačit aktuálním požadavkům. Přitom nákup toho nového může přinést ještě horší bezpečnostní rizika, pokud není dostatečně promyšlen a dobře proveden.

Nejlépe tedy uděláte, pokud pořídíte IT řešení na míru. Na trhu naleznete celou řadu IT firem, které vám rády pomohou. V jednom balíčku tak získáte nejen kvalitní softwarové pokrytí, ale také řešení veškerých bezpečnostních problémů. Vybraná IT společnost s vámi prokonzultuje všechny vaše potřeby. U dobře vyvinutého firemního softwaru tak můžete jen a jen získat.

Podobné články...