Založení firmy na klíč

Zložení společnosti na klíčZápis společnosti do obchodního rejstříku by teoreticky neměl trvat déle než 5 dnů. V praxi však může založení firmy trvat i měsíc, často dokonce déle. Jen standardní formulář návrhu zápisu do obchodního rejstříku má 20 stran a není zdaleka jediným formulářem, který je nutno doložit. Stačí jediná chyba a proces se výrazně protáhne. A to nejen časově, ale i finančně a právě proto se stále více podnikatelů přiklání k založení firmy na klíč.

Založení firmy je proces, během kterého musí novopečení podnikatelé čelit mnoha administrativním, právním a finančním úskalím. Mezi největší problémy patří nepřehledný právní řád a nedostatek relevantních informací, příliš složité formuláře, ale také časová náročnost. Během založení firmy musí podnikatel podstoupit zhruba 15 návštěv na různých úřadech a institucích. Není divu, že se průměrná doba založení společnosti v ČR pohybuje okolo pěti týdnů (podle zprávy World Bank).

Výhody společnosti na klíč

Jednou z možností, jak se vyhnout zdlouhavému zakládání firmy a začít podnikat takřka ihned, je zmíněné založení firmy na klíč. Společnosti na klíč zakládají specializované firmy, které mají s procesem množství zkušeností. Podnikatel si pouze vybere nezbytné parametry jako název společnosti, vše ostatní za něj vyřeší zprostředkovatel. Zajistí komunikaci s úřady a veškerou administrativu, která se zakládáním společnosti souvisí. Kromě toho většinou spolupracuje s advokátní kanceláří a podnikatel se tak vyhne vysokým paušálním sazbám.

Kromě obrovské časové úspory a faktu, že je společnost zapsána na první pokus, lze službu využít i v případě nedostatku vlastního kapitálu. Základní kapitál, který u společnosti s ručením omezeným činí 200 000 Kč, může složit zprostředkovatel, který si ho po vzniku společnosti účetně vyvede zpět.

Podobné články...