Virtuální sídlo vám ušetří peníze i čas

Virtuální sídla jsou relativně novou záležitostí. Dříve totiž neexistovaly obory, v nichž by se dala využít. Dnes může spousta podnikatelů pracovat odkudkoliv, kde mají počítač a připojení k internetu, tak k čemu by si platili kancelář?

Copywriter, grafik, programátor, webdesigner, SEO expert, PPC odborník, majitel e-shopu a další. Na všech těchto pozicích žádnou speciální místnost, kam budete denně chodit pracovat, nepotřebujete. Počítač si zapnete klidně i doma a nemusíte ztrácet čas dojížděním do kanceláře. Sídlo ovšem musí mít zapsané každý podnikatel a nechat si zapsat adresu domu, kde bydlíte, není příliš profesionální. Navíc je to docela citlivá informace, kterou nemusí znát každý. A právě proto si spousta podnikatelů v poslední době zařizuje virtuální sídlo.

Získáte více než jen adresu

Virtuální kancelář ovšem není pouze zapsané sídlo. Je to také korespondenční adresa a místo, kde se lze scházet se svými zákazníky. Samozřejmě záleží na tom, jaké služby si zaplatíte. Například pokud si objednáte sídlo společnosti Brno od Služby společnostem s.r.o., získáte i možnost obsluhy datové schránky, virtuální osobní asistentky, okamžitého skenování a zasílání došlé pošty apod.

Velká města mají své výhody

Virtuální sídla ve velkých městech si mnozí podnikatelé zařizují i kvůli tomu, že vypadají víc profesionálně. Na zákazníky to dělá lepší dojem, než kdyby sídlili v nějaké neznámé vesnici, navíc se k nim všichni lépe dostanou.

Ve velkých městech také tak často nechodí kontroly ze strany úřadů, finanční správa na to prostě nemá kapacitu. Úředníci tedy často podnikatele podezírají, že si zařídili virtuální sídlo kvůli úniku kontrolám. Tak to ale není, hlavním důvodem bývá zpravidla úspora peněz. Virtuální kancelář vyjde na pár stokorun měsíčně. Cena se odvíjí od toho, jaký balíček služeb si zvolíte.

Podobné články...