Sezonní podnikání aneb jakému businessu se daří v létě?

Sezonní podnikání aneb jakému businessu se daří v létě? Léto už pomalu, ale jistě klepe na dveře a to pro řadu z nás znamená trochu toho zaslouženého volna a odpočinek na tuzemských či zahraničních dovolených. Ovšem pro spoustu podnikavců právě léto a prázdninová sezóna skýtá zajímavé možnosti přivýdělku. Pokud máte volný kapitál, chuť pustit se do něčeho nového a pár měsíců volna během léta, poradíme, jakým sezónním činnostem se můžete věnovat.

Stánky s rychlým občerstvením

Uplatnění naleznou prakticky kdekoli – na festivalu, koupališti, u bazénu, ale třeba i v Zoo nebo na českých hradech a zámcích. Zřídit takový stánek s občerstvením sice není záležitostí několika dnů, jeho obsluha a provoz je poté záležitostí jednoho či dvou zaměstnanců. A vyprahlí návštěvníci zoologických zahrad či bazénů zaplatí za perfektně vychlazenou domácí limonádu nebo osvěžující zmrzlinu majlant!

Prodej domácích výpěstků

Ať už se na vaší zahrádce červenají sladké jahody nebo již nyní víte, že budete mít nadúrodu rajčat, jablek nebo dýní, šup s nimi na vůz a alou na farmářské trhy. Ačkoli jsou ovoce a zeleniny plné super a hyper markety, stále více nakupujících dává přednost domácím výpěstkům a tyto plodiny nevybírá z regálů super marketů, ale na farmářských trzích.

Průvodci

Je vaší vášní historie? Máte procestovanou republiku? Naše hrady a zámky poznáte podle několika indicií? Nebo jednoduše patříte mezi milovníky zvířat a přírody? Co takhle si během léta přivydělat jako průvodce na hradech, zámcích nebo v zoologických zahradách?

Plavčíků není nikdy dost

Chcete pracovat na čerstvém vzduchu a skočit si do bazénu, kdykoli venkovní teplota překročí únosnou mez? Začněte se zajímat o kariéru plavčíka či plavčice! Pravděpodobně budete podrobení fyzickým testům a budete muset zvládnout zdravovědu, ve finále však prožijete léto v obklopení polooděných žen a namakaných mužů.

Ostraha na akcích

Festivaly, soutěže, závody a další akce potřebují osoby, které se starají o bezpečnost účastníků, návštěvníků i hladký průběh akce. Ochranku můžete dělat vy sami nebo si v této souvislosti založit agenturu a posílat svoje zodpovědné zaměstnance strážit bezpečí ostatních.

Stěhování a údržba škol

Máte ve firmě statné chlapíky, kteří se nebojí manuální práce? V létě najdou uplatnění jako stěhováci škol. Pokud vaši zaměstnanci zvládají i malířské či natěračské práce, můžete školám nabídnout kompletní servis!

Nevíte jak darovat peníze?

Máte pro nás lepší tipy? Podělte se s námi v komentářích pod tímto článkem!

Podobné články...