V čem podnikat v roce 2015? 5 zajímavých tipů pro vás!

V čem podnikat v roce 2015? 5 zajímavých tipů pro vás!Rok 2015 se nám nenápadně přehoupl do první třetiny a ti z vás, kteří již dlouhou dobu uvažovali o tom, jak se vymanit ze zajetých stereotypů a nudné práce, možná již konečně udělali rozhodující krok. Založili si živnost, přivedli k životu vlastní firmu nebo se vážně zajímají o podnikatelské obory, které jsou v současné době „in“. Pokud i vy patříte k některé z výše zmíněných skupin, pak nepřestávejte číst následující řádky. Máme pro vás totiž 5 zajímavých podnikatelských oblastí, které „frčí“ v roce 2015!

Tip č. 1: podnikejte v oboru nových médií

V současné době frčí všechno, co je online, chytré, snadné a rychlé. Staňte se proto součástí virtuálního světa a objevte nové obory. Tíhnete-li k psaní a jazyku českému, zkuste své štěstí jako copywriter, bloger, editor nebo korektor. Vyznáte-li se v sociálních sítích, uplatníte se jako jejich koordinátor nebo správce. Vyznáte-li se v aktuálních trendech SEO, pak se nabízí možnost SEO konzultanta, obsahového stratéga nebo dalších neméně zajímavých pozic. Svět internetu je jednoduše velmi rozmanitý a pestrý. Své místo v něm si proto stačí pouze vybrat.

Tip č. 2 – založte e-shop

Ať už vyrábíte extra odolné a hřejivé ponožky z vláken pavučin či stonků pampelišek anebo snad pečete ty nejlepší dorty široko daleko, vyplatí se o své umění podělit s ostatními. Lidé prahnou po všem originálním, netradičním a novém. Založte si proto e-shop a vyzkoušejte, zda bude o vaše výrobky zájem.

Tip č. 3 – realitní trh

Jistě jste si všimli rekordně nízkých úrokových sazeb, o kterých básní nejen média, ale také přední finanční analytici i samotní klienti bank. A právě nízké sazby a ochota lidí zadlužovat se, nahrává realitním makléřům. Pokud nemáte s prodejem realit žádné zkušenosti, nevadí. Existuje řada realitních společností, které vás ochotně zaškolí, poskytnou vám odpovídající servis i nějaké to portfolio klientů a vy se můžete pak sami nadále rozvíjet. A co si budeme nalhávat – provize realitním makléřům jsou více, než zajímavé.

Tip č. 4 – finanční poradenství

Ačkoli řadě z nás při vyslovení slovního spojení „finanční poradce“ naskakuje husí kůže, ve své podstatě je tato pozice zbytečně zatracována a obehnána hradbou stereotypů. Kvalitní a hlavně nezávislý finanční poradce dokáže svému klientovi ušetřit spoustu zajímavých finančních prostředků i starostí. A zároveň dokáže vydělat zajímavý objem finančních prostředků, který patří v našich končinách k nadprůměrným výdělkům. I zde je možno začít podnikat pod hlavičkou silné a známé společnosti, která si své finanční poradce ochotně zaškolí a poskytne jim perfektní začátečnický servis.

Tip č. 5  – nanotechnologie a energetika

Na závěr jsme si nechali jednu opravdovou třešničku na dortu, kterou jsou oblasti energetiky a nanotechnologií. Ano, uznáváme, že těmto oblastem se nemůže věnovat jen tak někdo, máte-li ovšem odpovídající vzdělání a dostatek finančních prostředků, jedná se o velice zajímavý obor s obrovským potenciálem.

Jak založit firmu?

Způsobů máte hned několik. Buďto se do celého procesu zakládání společnosti vrhnete po hlavě a svépomocí nebo se obrátíte na profesionály v podobě specializované firmy. V případě první možnosti máte na výběr hned několik druhů obchodních společností, přičemž tu s ručením omezeným můžete založit již s pouhou jednou korunou v kapse. Pokud se obáváte přílišné administrativy a byrokracie nebo vás limituje objem finančních prostředků, pak můžete oslovit společnosti specializující se na prodej firem nebo zakládání jejich ready made variant, o nichž jsme se zmiňovali v předchozím článku. Chcete-li být nezávislí, svobodní a úspěšní, okuste, jaké příležitosti nabízí podnikatelská džungle současnosti!

Podobné články...