3 způsoby, jak založit s.r.o.

Ja založit sroRozhodli jste se skoncovat se zaměstnaneckým poměrem nebo živností a rádi byste své podnikání transformovali do nejpopulárnější formy vůbec – společnosti s ručením omezeným? V tom případě máte hned několik možností, jak to udělat. Společnost s ručením omezeným lze založit svépomocí, koupit již fungující společnost, nebo vše nechat na prostředníkovi, který se postará o veškeré formality. Vše má své výhody a nevýhody a je jen na vás, jakou cestu si zvolíte.

Zakládáme s.r.o. svépomocí

Standardní způsob založení společnosti s ručením omezeným začíná sepsáním zakladatelské (společenské) smlouvy, kterou je nezbytné notářsky ověřit. Následuje složení základního kapitálu na bankovní konto správce vkladu, získání příslušných živnostenských oprávnění a podání návrhu na zapsání firmy do obchodního rejstříku. Neuděláte-li zbytečnou chybu v dokumentaci, zabere vám založení s.r.o. svépomocí minimálně 25 pracovních dnů.

Založení s.r.o. pomocí prostředníka

Pokud se vám zdá výše sepsaný postup příliš komplikovaný a nemáte administrativní záležitosti příliš v lásce, obraťte se na prostředníka, který udělá veškeré úkony za vás. Budete mít jistotu, že se firma dostane do obchodního rejstříku napoprvé a nebudete muset celý proces opakovat. Většina prostředníků nabízí také složení základního kapitálu, což se hodí každému, kdo momentálně nedisponuje potřebnou částkou. Tak jako tak však musíte počítat s provizí, kterou si prostředník za své služby naúčtuje.

Koupě ready-made společnosti

Česká legislativa povoluje i koupi již založené společnosti, což je vůbec nejrychlejší způsob, jak začít podnikat pod svou vlastní značkou. V případě ready made je již vše připraveno; společnost je zapsána v obchodním rejstříku, základní kapitál složen a vyveden z pokladny. Hotová společnost vás sice bude stát 20 až 30 tis. Kč, ale budete moct podnikat ihned.

Podobné články...