V čem podnikat na malém městě? 5 tipů pro vás!

V čem podnikat na malém městě? 5 tipů pro vás! Bydlíte na malém městě a stávající pracovní pozice vás příliš nenaplňuje? Chcete rozvířit vody podnikatelského prostředí? Načerpali jste dostatek zkušeností, znalostí a dovedností? Chcete je zúročit a zjistit, zda by o ně nemělo zájem své okolí? Pak je nejvyšší čas opustit zaměstnaneckou pozici a vrhnout se do vlastního byznysu. Na vesnici či v menším městě ovšem nemusí být tak jednoduché podnikatelskou kariéru rozjet. Zpravidla platí, že město má vše, co ke svému spokojenému „životu“ potřebuje. Přesto však můžete objevit díru na trhu a zkusit štěstí třeba v jednom z 5 tipů, které jsme si pro vás připravili.

Tip č. 1 – poradenství

Rozdávat rady můžete prakticky v jakémkoli oboru. Vždy je ovšem potřeba zmapovat trh a zjistit, o jaké rady obyvatelé daného města stojí. Řídit byste se pochopitelně měli též svým vzděláním. Pokud máte vystudovánu psychologii, asi těžko přesedláte na veterinární poradenství nebo poradenství v oblasti investičního zlata či akcií. Založit si ovšem můžete třeba menší partnerskou poradnu nebo psychologickou ambulanci, o které je v současné době nevídaný zájem. Radit však můžete i v oblasti internetového marketingu. Vždy pochopitelně záleží na tom, jak je nastavena poptávka v daném městě či okrese. Tomu je pak následně nutno přizpůsobit nabídku.

Tip č. 2 – franšízové podnikání

Podnikat pod hlavičkou franšízy není nic složitého. Tento princip je primárně určen těm, kteří chtějí využít dobrého jména, popřípadě firemního know-how a zavedené značky. Tyto benefity ovšem rozhodně nejsou zadarmo. Za odkoupení franšízové smlouvy bude nutno zaplatit. U menších firem se poplatky pohybují v řádech desetitisíců, u větších a známějších firem pak jde o celé miliony.

Tip č. 3 – účetnictví a finance

O účetní je zájem v jakémkoli městě bez ohledu na jeho velikost. Podnikatelů, kteří každoročně řeší daňové přiznání, totiž naleznete všude nepřeberné množství. Máte-li k účetnictví vztah, pak se vyplatí pouvažovat právě o tomto oboru. Nemáte-li dostatečné vzdělání, není problém udělat i účetní kurz a od vysněné právě vás pak již budou dělit pouze jednotlivé účetní případy a praxe, kterou získáte časem

Tip č. 4 – zaměřte se na okolí

Bydlíte-li například u lesa, můžete vsadit na lovecký zámeček, při troše štěstí a financí i na lovecký revír pro milovníky sportovní střelby. Pokud je ovšem město situováno u řeky, můžete vsadit na půjčovnu loděk nebo po dohodě s vedením města zřídit veřejnou pláž společně s menším plážovým barem. Fantazii se v tomto případě meze nekladou. Vedle nešlápnete ani s půjčovnou kol nebo třeba šlapadel.

Tip č. 5 – kavárna, cukrárna, restaurace nebo bar

 

Vyčleňte si den či dva a projděte město křížem, krážem. Zapátrejte v paměti a vzpomeňte si na to, co vám zde chybí nebo kdykoli v minulosti chybělo. Chtěli jste vzít svou drahou polovičku do cukrárny na dobrou kávu a zákusek? Patříte mezi milovníky italské kuchyně, ale nenašli jste žádnou restauraci, která by ukojila vaše touhy a potřeby? Super! Pak máte vynikající nápad na realizaci svého podnikatelského záměru! Věřte, že nejste jediní, komu daná věc ve městě chybí. Můžete být ale první, kdo ji ostatním obyvatelům poskytne!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Podobné články...