Poskytnutí sídla s.r.o.? Žádný problém!

Poskytnutí sídla s.r.o.? Žádný problém!Mít skvělý nápad, nasmlouvané a vybrané budoucí pracovníky, píli a trpělivost často k založení společnosti s ručením omezeným vůbec nestačí. Mnoho začínajících podnikatelů se ihned v začátcích zasekne za takové banalitě, jakou je sídlo společnosti s ručením omezeným. Že nevíte jak na to? My vám se vším pomůžeme a poradíme jak to udělat, aby bylo vše co nejjednodušší!

Jako první nejjednodušší varianta

Abychom nezačínali ničím složitým, podíváme se nyní na zoubek naprosto nejjednodušší variantě. Tou je v oblasti poskytnutí sídla firmy váš dům nebo byt. Ano, i v bytě nebo ve vašem domě můžete mít sídlo společnosti s ručením omezeným. Co k tomu budete potřebovat? Pouze výpis z katastru nemovitostí. Podle něj krajský soud, který bude schvalovat vaši žádost o zápis společnosti do obchodního rejstříku, zjistí, zda jste vlastníky dané nemovitosti a zda je daný objekt vhodný pro vaši podnikatelskou činnost. Budete-li se například zabývat poskytováním určitých služeb, které nevyžadují přílišný prostor, nebudete mít absolutně žádný problém využít vaši domácnost pro podnikatelské účely. Plánujete-li však podnikat ve výrobní sféře, pro kterou bude potřebná alespoň malá výrobní hala, váš nápad mít sídlo společnosti u vás doma nejspíš neprojde.

Pokud potřebujete sídlo společnosti s ručením omezeným někde jinde

Pokud tedy potřebujete sídlo společnosti s ručením omezeným někde jinde, nebo pokud si nepřejete umístit sídlo společnosti na vlastní adrese, můžete využít služeb hned několika soukromých společností, které poskytují právě sídlo firmy. Rozhodnete-li se pro tuto druhou variantu, bude se jednat o tzv. virtuální sídlo či virtuální kancelář. Nebojte se, nejedná se o žádnou levárnu, ale o legální možnost, jak mít sídlo společnosti s ručením omezeným někde mimo váš domov.

Jak poznat, že se jedná o skutečně seriózní společnost?

Samozřejmě si i tato oblast našla své podvodníky a inovátory, kteří chtějí zbohatnout na úkor druhých. Chcete-li si sjednat virtuální sídlo společnosti, podívejte se v prvé řadě na to, zda daná společnost poskytuje sídla pouze v činžovních domech nebo v nebytových prostorách vedených jako kanceláře. Pouze na takových místech totiž můžete mít sídlo společnosti, jelikož zde budete moct přebírat poštu a plnit ostatní povinnosti spojené s poskytováním sídla společnosti s ručením omezeným. Dejte si pozor na to, pokud nějaká společnost nabízí sídlo firmy například ve sklepech, v kočárkárnách, v kumbálech, ve skladech či v jiných nevhodných prostorách. Taková místa totiž nemají svoji poštovní schránku a nemůžete tedy zde přijímat žádnou korespondenci. V takové chvíli se dané společnosti obloukem vyhněte a už nikdy v budoucnu ji ani nezkoušejte!

Pro koho je takové virtuální sídlo společnosti nejvýhodnější?

Určitě se ptáte, proč vlastně existuje něco jako virtuální sídlo firmy? Kromě toho, že nebudete uvádět vaši soukromou adresu je virtuální sídlo firmy výbornou alternativou pro ty, jež chtějí ušetřit i desetitisíce za pronájem vlastní kanceláře, kteří třeba ani nemají možnost pronajmout nebo si dokonce koupit vlastní kancelář, pro ty, jež vyžadují profesionální firemní image, nebo plánují pouze krátkodobý podnikatelský projekt.

Poslední a nejdražší varianta

Pokud se vám virtuální sídlo firmy příliš nezamlouvá, můžete využít jako poslední možnost nejrůznější nebytové prostory a kanceláře buď k pronájmu, nebo k prodeji. V každém městě jich je hned několik, a to za nejrůznější ceny nebo další podmínky. V takovém případě budete mít hmatatelné sídlo firmy, které působí jak na klienty, tak i na budoucí spolupracovníky více profesionálně. Ovšem na druhou stranu budete muset za tuto prestiž zaplatit nemalou částku. Buď v podobě i stotisíců, když se rozhodnete pro koupi, nebo alespoň desetitisíců, rozhodnete-li se pouze pro pronájem.

Podobné články...