Podnikání na Kypru skýtá mnohé výhody

Rádi byste přestali platit astronomické daně v České republice nebo jiných zemí ve střední Evropě? Není se čemu divit! Daňové zatížení je tady opravdu poměrně vysoké, a tak není od věci popřemýšlet o daňových rájích. Mnozí podnikatelé mají na mysli často klasické ráje typu Spojených arabských emirátů, Seychel anebo Monaka. Offshore podnikání má ale hned několik svých specifik. I proto se spousta firem odhodlá najít spíše zemí, v niž mohou podnikat onshore. Tedy v klasickém danění, jen s nižší sazbou. Výbornou volbou je Kypr. Proč? To se dozvíte v následujících řádcích.

Offshore podnikání na Kypru je minulostí

Dříve nabízel offshore Kypr. Dnes je tomu ale už úplně jinak. Od roku 2003 již není tato země vyhledávána jako klasický daňový ráj s minimální sazbou daní. Situace byla dána i tím, že v roce 2004 vstoupil do Evropské unie. I díky tomu byl Kypr v podstatě nucený přepracovat svou administrativu a některé zákony týkající se daní. Ty šly samozřejmě směrem nahoru. I přesto ale ne tolik.

Je podnikání na Kypru výhodné?

Odpověď je jednoznačná. Ano! Především pro stále nízkou úrokovou sazbu. Ta je stanovena na pouhých 12,5 %, přičemž DPH činí 19 %. Podnikatelé na Kypru oceňují hlavně možnost započítávání nákladových položek. Do nákladů si mohou zahrnout spousty věcí, které v našich podmínkách jako náklady sloužit nemohou. Proto se podnikání samozřejmě stává mnohem výhodnějším.

Jak řešit založení firmy na Kypru?

Jestliže chcete podnikat v zahraničí, zjistěte si více o offshore firmách. Pokud se rozhodnete pro Kypr, obraťte se také na profesionály, kteří se vyznají v problematice podnikání v onshore zemích Evropské unie. Na Kypru se uplatňuje jako typ podnikatelského subjektu nejčastěji Private Company Limited by shares. Podnikat lze ale i v rámci jiných uskupení.

Podobné články...