Několik tipů, jak napsat bakalářku když nestíháte

Přestože je mnohem snazší napsat bakalářku s dostatečným předstihem, mnoho z nás ji nechává alespoň jednou za čas na poslední chvíli. Pokud se ocitnete v této situaci, zůstaňte pozitivní a nepropadejte panice. Je možné napsat dobrou bakalářku i na poslední chvíli.

Odstraňte veškeré rušivé vlivy z vašeho okolí

Odstraňte, nebo alespoň minimalizujte rušivé vlivy ve vašem pracovním prostoru. Mohou to být další lidé, hluk, televize, hudba, váš telefon a především sociální sítě. Dočasně zablokujte weby, o kterých víte, že by vás mohly rozptylovat, jako jsou weby a aplikace sociálních médií. Dejte ostatním kolem sebe vědět, že musíte pracovat na důležitém úkolu a ocenili byste, když vás nikdo neruší. Odvolejte také vše, co jste plánovali, vysvětlete, že máte na dokončení bakalářky jen minimum času.

Shromážděte veškeré materiály, které potřebujete

Shromážděte všechny materiály, které budete potřebovat k napsání eseje. To zahrnuje veškeré učebnice, poznámky, články, výzkumy a podobně. Stejně jako váš počítač, nebo psací potřeby. Pokud máte nějaké další věci, které vám pomáhají psát, jako je občerstvení nebo káva, mějte je také snadno dostupné. Během procesu psaní budete muset zůstat nabití energií.

Začněte důkladným přečtením zadání

Začněte přečtením zadání. Velmi pečlivě si prohlédněte veškeré pokyny, které máte pro psaní bakalářky. Někdy je úplné pochopení zadání polovinou úspěchu.

Nevyužívejte přípravu jako způsob prokrastinace

Nepoužívejte přílišnou přípravu jako způsob prokrastinace. To platí zejména v případě, že pracujete na bakalářce, která vyžaduje výzkum, nebo množství čtení zdrojů. Je lákavé odložit skutečné napsání tím, že budete více zkoumat, ale příprava musí skončit, abyste mohli začít pracovat

Tip: Pokud víte, že bakalářku nezvládáte, někdy je lepší nelámat vše přes koleno. Stejně jako řada dalších studentů využijte možnosti vypracování podkladů bakalářské práce, či vypracování bakalářské práce na zakázku. Ušetříte tak vaše nervy i čas.

Držte si tempo a plánujte krátké přestávky

I když musíte pracovat rychle, občas si v psaní udělejte krátkou přestávku, zvláště pokud se zaseknete – jen se nenechte rozptylovat a neprodlužujte ji. Někteří si raději dělají plánované přestávky nastavením časovače, nebo sledováním hodin. Jiní dávají přednost pauze po dosažení vhodného bodu zastavení, jako je konec odstavce nebo stránky. Ať už zvolíte jakoukoliv metodu, buďte důslední.

Nikdy nezapomeňte na závěrečné korektury

V závěrečné fázi psaní vždy proveďte rychlou kontrolu své eseje, zda neobsahuje zbytečné pravopisné a gramatické chyby. Elektronická kontrola pravopisu a gramatiky vám může pomoci, ale nespoléhejte se, že veškerou práci udělá za vás. Před odesláním práce si vždy proveďte přečtení nejlépe nahlas .Pokud můžete, požádejte někoho, koho znáte a komu důvěřujete, aby provedl korekturu vaší práce. Pár svěžích očí dokáže zachytit chyby, které jste možná přehlédli.

Podobné články...