Jaký obor si vybrat? Dobrou volbou může být práce v realitách

Přišli jste o zaměstnání, nebo vás stávající práce prostě už jen nebaví? Na nic nečekejte a vydejte se novým směrem. Jakým? Lákavá je třeba práce v realitách. Slibuje volnost, a pokud budete schopní, tak i velmi dobré finanční podmínky. Vše záleží pouze na vás, vaší snaze a dovednostech.

Práce realitního makléře je z mnoha důvodů vnímána jako snová. Činnost je pestrá, neděláte každý den to samé, svůj den si můžete samostatně naplánovat, jak vám vyhovuje, a také si může přijít na pěkné peníze. Musíme vás však vrátit na zem. Ne všechno je tak růžové, jak se zdá.

Realitní makléř není jen prodejcem nemovitostí

Ano, jeho hlavním cílem je pomáhat lidem prodávat, nebo pronajímat nemovitosti a jiným zase shánět bydlení. Ve skutečnosti má však realitní makléř práce dost i v jiných oborech. Musí být dobrým psychologem, finančním a právním poradcem, asistentem, terénním pracovníkem. Jako makléř potřebujete umět jednat s lidmi, být empatičtí, přesvědčiví, komunikativní. Není to práce pro každého a zpočátku je práce v realitách docela náročná. Musíte se toho hodně naučit.

Pracujete sami na sebe, se všemi riziky

Jako realitní makléř nejste zaměstnancem. Jste OSVČ pracujícím jenom na sebe. Z toho plynou výhody – můžete si práci dávkovat podle potřeby, udělat si volno, kdykoliv se vám zachce. Přístup však má i nevýhody. Nemáte stálý plat, plat realitního makléře se odvíjí od toho, jak je schopný. Když některý měsíc neprodá nic, nemá výdělek žádný.

Troufnete si?

Líbilo by se vám, kdyby vašimi věrnými každodenními pracovníky byly baterka, svazek klíčů a metr? Chcete mít flexibilní pracovní dobu? Dokážete si představit, že budete muset být nonstop k zastižení? Nebojíte se jednat s úřady? Pak je to jednoduché. Neexistuje žádná škola, kde vás naučí, jak se stát realitním makléřem. Prostě se přihlaste a jděte do toho naplno. Pod křídly zavedené realitní kanceláře získáte úvodní školení a zbytek je na vás. Nové kolegy momentálně nabírají v RE/MAX Anděl.

Podobné články...