Jak založit firmu bez začátečnických chyb a zdlouhavé administrativy?

Založit novou firmu, zvlášť pokud se jedná o vaši první firmu, může být velmi zdlouhavý proces, během kterého nejsou neobvyklým jevem chyby. Bavíme se zde o formálním založení společnosti jako takové, nikoliv o vymýšlení toho, v čem budete podnikat, s kým, jaký zvolíte obchodní model apod. Nejsnazší a nejrychlejší cestou je dnes zakoupení ready-made společnosti.

V čem vám nákup ready-made společnosti pomůže?

Pokud se rozhodnete koupit firmu, která je připravená k tomu, abyste s ní hned mohli začít rozvíjet svůj byznys, znamená to pro vás výrazné usnadnění začátku podnikání a také časovou úsporu. Odpadne vám veškeré zařizování formalit. Nemusíte firmu registrovat v obchodním rejstříku nebo vyplňovat žádné žádosti a formuláře, ve kterých snadno uděláte chybu. Raději tyto záležitosti nechte odborníkům, kteří se jim pravidelně věnují a vědí, jak na to, a kupte již připravenou společnost.

Běžné založení nové firmy může od prvního kroku až po chvíli, kdy skutečně začnete naplno podnikat, trvat i několik týdnů. S ready-made firmou je to možné do několika hodin od nákupu.

Zakoupení ready-made společnosti znamená i finanční úsporu. Sice na začátku jednorázově vynaložíte určitou částku, založení firmy je ale také provázeno nemalými náklady. Navíc lze finančně vyjádřit i čas, který na zakládání ušetříte a během něhož už můžete vydělávat.

Co jsou ready-made společnosti vlastně zač?

Typická ready-made společnost je firma na prodej, která nebyla založená za účelem vlastního podnikání, ale právě proto, aby usnadnila začátek podnikání někomu jinému. Nikdy nevyvíjela žádnou podnikatelskou činnost. Její historie je čistý, nepopsaný list. Netíží ji žádné dluhy, neeviduje závazky ani pohledávky. Má své vlastní identifikační číslo a je zapsaná v obchodním rejstříku. Její základní kapitál je plně splacený.

Nemusí jít nutně o nějak nedávno založenou společnost. Naopak, v obchodním rejstříku může být založená už několik let. To se vám může hodit v budoucnu, při jednání s prvními obchodními partnery. Starší firma působí přeci jen o něco důvěryhodněji než společnost založená například před několika dny.

Jak firma po převzetí vypadá?

Poté, co ready-made společnost zakoupíte, můžete začít okamžitě podnikat. Konkrétně tedy po podpisu dokumentace o převzetí. Přepsání majitele v obchodním rejstříku se poté stihne během jednoho týdne.

Firmu zakoupíte s nějakým názvem, který však lze snadno změnit. Zároveň je zcela na vás, kolik za firmu jmenujete jednatelů nebo jak si rozdělíte vlastnické podíly. Tato rozhodování jsou zcela na vás, stejně jako kdybyste si zakládali firmu od základů. Změnit si můžete i sídlo, veškeré ready-made firmy, které zakoupíte od společnosti Jake&James, mají totiž sídlo v Praze. Tato společnost vám pomůže i s dalšími službami, jako je registrace k DPH nebo přihlášení vozidla na jméno vaší nové firmy.

Sami si vyberte, jakou ready-made společnost chcete koupit

Obchodováním s firmami s historií se zabývá společnost Jake&James. Nabízí prodej ready-made firmy s různými charakteristikami. Výběr je opravdu široký a je jen na vás, jestli si zvolíte firmu novou, nebo staršího data (i více než 10 let), společnost, která je plátcem, nebo neplátcem DPH. Nabízené společnosti disponují různě velikým základním kapitálem (1 000 – 200 000 Kč). Celý nákup lze provést i na dálku, bez osobní schůzky.

Jake&James garantuje, že veškeré její společnosti nikdy nevyvíjely žádnou podnikatelskou činnost, nemají tak žádné dluhy, závazky ani pohledávky. V jejich účetnictví nenajdete ani stopu po nějaké ekonomické činnosti. Jsou zapsané v obchodním rejstříku a mají plně splacený svůj základní kapitál.

Podobné články...