Jak začít s investicemi do zlata

Pot full of golden coins isolated on white background

Přemýšlíte, do čeho v dnešní nejisté době vložit peníze? Na nemovitost nemáte našetřené miliony, k termínovanému vkladu se nechcete vázat, na spořicím účtu jsou příliš nízké úroky a akcie se vám zdají rizikové? Ještě je tady investiční zlato!

Většinu Čechů investice do zlata vůbec nenapadne. Považují ji za něco, co se hodí pro movitější investory, pravda to ovšem není. Pojďme se investicím do zlata trochu podívat na zoubek.

Nakupujte jedině zlato ve fyzické podobě

Pokud zmiňujeme investiční zlato, máme na mysli zlaté mince a zlaté slitky. Do zlata se dá investovat různými způsoby, je možné například nakoupit akcie zlato těžících firem. Nejvýhodnější je však kupovat zlato v jeho fyzické podobě, na kterou si můžete sáhnout. Zlaté slitky a mince je totiž možné si vzít kamkoliv s sebou.

Rozmyslete si, jakou částku chcete investovat

Při investování do zlata neexistují omezení. Můžete investovat pět tisíc nebo pět set tisíc. Dokonce je možné investovat pravidelně, tedy v pravidelných intervalech, vždy když zase něco našetříte, si pořídit pár dalších mincí či slitků.

Najděte spolehlivého prodejce

Investiční zlato v ČR prodává vícero prodejců, ověřte si dobře, že se chystáte nakoupit u nějakého z těch ověřených s dlouhou historií. Jedním z nich je například Pražská mincovna s kamennou pobočkou v Obecním domě v Praze a s e-shopem www.zlate-mince.cz.

Bezpečně své zlato uschovejte

Kam dát doma zlaté slitky a mince? Pokud je nechcete mít jen tak v šuplíku, což nedoporučujeme, pořiďte si trezor. Druhou variantou je nechat si je uskladnit v bankovní instituci, tím ovšem přicházíte o výhodu, že máte zlato vždy přímo u sebe.

Směňte zlato opět za peníze

Možná k tomu přistoupíte po letech, možná po dvou měsících, protože někdy se cena zlata vyhoupne tak rychle, že na něm vyděláte i za pár měsíců. Jak zlato prodat? Pravděpodobně ho vykupuje prodejce, u kterého jste ho nakoupili, například Pražská mincovna zlato vykupuje. Jinak ale nebudete mít problém zlato prodat kdekoliv po světě, všude je o něj zájem.

Podobné články...