Proč byste měli začít podnikat co nejdříve

5Výhod včasného podnikání je hned několik. Podnikat můžete už jako student na vysoké škole. Tuto možnost doporučuje spousta stávajících podnikatelů. Tuto variantu ale důkladně zvažte, protože podnikání samotné zabere spoustu času a pokud k tomu přidáte ještě školu, dostanete se do kolotoče, ze kterého bude úniku jen opuštěním školy. Raději tedy nechte podnikání až po ukončení studia. Proč ale začít podnikat po studiích co nejdříve?

Několik důvodů, proč začít podnikat co nejdříve

Největší výhodou podnikání je ta, že nemáte žádného nadřízeného. Začnete-li tedy podnikat co nejdříve, zachráníte se před pár nepříjemnými chvílemi, kdy se dostanete do křížku s vaším šéfem. Zároveň si sami plánujete pracovní den, stanovujete si cíle a sami vybíráte obchodní partnery. Tato výhoda je pro některé tak silným argumentem, že se vlastně nikdy neocitli v klasickém pracovním poměru a celý život jsou svým vlastním pánem. To ovšem není jen tak pro každého.

Někteří lidé potřebují někoho, kdo je motivuje k práci, kdo stanovuje cíle jejich práce, kdo stanovuje množství práce apod. Ještě před začátkem podnikání se tedy zamyslete nad tím, zda budete schopni být sami svým šéfem a zda budete plnit svá předsevzetí. Druhou velkou výhodou je, že nemáte žádný mzdový strop. Kolik si vyděláte, záleží pouze na tom, kolik odpracujete. Už tedy nemusíte prosit žádného vašeho nadřízeného, aby vám přidal. Tato výhoda se ale opět může obrátit ve velkou nevýhodu. Jestliže si totiž budete chtít vydělat více peněz, budete muset více pracovat. Nakonec se z toho tedy může stát celodenní, nikdy nekončící práce.

Další výhodou může pro některé být to, že pracujete pouze s lidmi, které máte rádi, protože sami si vybíráte své spolupracovníky. Ve vlastní firmě můžete zaměstnat rodinu, přátele, známé, nebo lidi, kteří jsou vám sympatičtí. Většinou ale rodinné firmy představují skryté problémy, protože zapojením rodiny do podnikání si přinášíte práci i domů, je těžší šéfovat rodinným příslušníkům a nakonec je velice nepříjemné dát výpověď někomu takto blízkému.

Proto je lepší zaměstnávat spíše kamarády a známé. Mnoho mladých lidí vidí největší výhodu podnikání v pružné pracovní době. Mohou si spát třeba do oběda. Nejsou limitováni žádnými termíny. Každá výhoda se ale může změnit v nevýhodu, a to platí i u pružné pracovní doby. Může se totiž stát, že přestanete plnit termíny, své závazky, podnikání vám přestane vynášet a nakonec ho budete muset ukončit. Zde se tedy opět dostáváme k tomu, že si ještě před začátkem vaší podnikatelské činnosti musíte zodpovědět, zda jste natolik cílevědomí, že si své podnikání ohlídáte.

Velkou výhodou včasného podnikání je také úspora peněz a času za nedojíždění do práce. Práci máte totiž doma, takže nemusíte nikam jezdit. Zároveň ušetříte i za výdaje spojené s pronájmem a zařízením kanceláře, protože tu máte také doma. Také máte větší jistotu, protože víte, že vás nikdo nemůže vyhodit.

Závěrem o včasném podnikání

Pokud začnete podnikat co nejdříve, vyhnete se spoustě nepříjemností, získáte určité výhody a ušetříte i nemalé peníze. Také vlastním podnikáním formujete svou osobnost a prohlubujete si znalosti. Plánujete-li podnikat v jakémkoliv oboru, rozhodně s tím neotálejte a pusťte se do toho co nejdříve. Včasným zahájením své podnikatelské činnosti si také můžete zařídit privilegium, že budete pouze jedním jediným podnikatelem v daném oboru, protože se stejným nápadem třeba ještě nikdo jiný nepřišel. Tak si vybudujete silnou klientelu a ve chvíli, kdy se na trhu objeví další podnikatel, už budete zabezpečení. Nejdůležitější je ale prvotně dobrý nápad. Pokud takový nápad máte, rozhodně se ho nebojte zrealizovat.

Podobné články...