Fóra a skupiny pro začínající podnikatele: proč se vyplatí být jejich součástí?

Fóra a skupiny pro začínající podnikatele: proč se vyplatí být jejich součástí?Rozhodli jste se otestovat vody rozbouřeného podnikatelského moře? Jste součástí džungle, v níž mohou přežít pouze ti nejsilnější? Máte dobrý nápad a chuť podnikat? Pak si nenechte mezi prsty proklouznout příležitost. Protože není podnikání aktivitou, jejíž nástrahy a úskalí překoná každý bez rozdílu, je potřeba vědět, kde hledat pomoc, jakými úspěchy se nechat inspirovat a kde hledat řešení svých problémů. Máme pro vás 6 tipů na podnikatelská fóra a skupiny, jejichž součástí musíte být!

1. mladypodnikatel.cz

Stránka obsahující nespočet rozhovorů, článků plných užitečných rad a informací, je mezi českými podnikateli poměrně známá. Jste-li na své podnikatelské cestě teprve v prvopočátcích, přečtěte si, jakým chybám se vyvarovat, na co si dá pozor a jak zefektivnit své konání či jednání. Součástí stránek jsou i rady zkušených psychologů, úspěšných podnikatelů a naleznete zde také sekci s názvem „Inzerce“, díky které můžete dát vědět o svém projektu či nápadu.

2. businessinfo.cz

Na businessinfo.cz naleznete přesně tři diskuzní skupiny, které se týkají zahájení podnikatelské činnosti, nápadů na vylepšení stránek, ale také daní a podnikatelů. Protože s podnikáním teprve začínáte, s největší pravděpodobností budete častým návštěvníkem prvního a posledního zmíněného vlákna. Fórum je poměrně aktivní, máte-li proto jakoukoli otázku nebo se ostatním chcete svěřit se svým úspěchem či neúspěchem, odpovědi se vám dostane prakticky během několika mála minut.

3. Podnikatele.net

Tato méně známá stránka sice nepatří k nejobsáhlejším na českém internetu, na druhou stranu však nabízí několik atraktivních kategorií, díky nimž můžete najít nového investora, nemovitost či budovu k prodeji nebo pronájmu, potažmo celou škála dalších informací, osob či institucí. Hledáte-li nějakou podporu či motivaci a chuť pokračovat v rozjetém vlaku, otevřete sekci „osobnosti“, kde je soustředěno několik příběhů podnikatelů, kteří ve svém konání nepolevili a dnes jsou z nich úspěšní jedinci, kteří vás mohou příjemně motivovat.

4. poradna.podnikatel.cz

Součástí této stránky jsou dvě rozdílné poradny. Jedna z nich představuje odborné fórum, kdy vám renomovaní právníci, daňoví poradci a další odborníci odpovědí do 48 hodin nehledě na dny v týdnu nebo svátky. Služba je ovšem zpoplatněna 99 korunami a položení dotazu je podmíněno registrací uživatele. Druhou poradnou je otevřené fórum, kde můžete zadat svůj dotaz bezplatně, to, že vám na něj někdo relevantně odpoví, ovšem není nikterak zaručeno. I volné fórum je ovšem hojně navštěvované a některé jeho kategorie stále velmi aktivní.

5. Podnikatelé a živnostníci – výměna zkušeností (Facebook)

Náš výčet zakončíme několika známými skupinami na Facebooku, kde si mohou začínající podnikatele radit a vyměňovat zkušenosti, ale též se vzájemně podporovat a motivovat. Prvním fórem, chcete-li skupinou, je – jak již samotný název napovídá fórum Podnikatelé a živnostníci – výměna zkušeností, jehož součástí je více, než 7000 začínajících podnikatelů i jejich zkušenějších kolegů. Skupina je uzavřená, proto je potřeba si o vstup zažádat.

6. Začínající podnikatelé a podnikatelky (Facebook)

Další facebookovou skupinou je skupina Začínající podnikatelé a podnikatelky, která má v současné době zhruba stovku členů. Zde se sice zpravidla nedozvíte žádné praktické informace o tom, jak podnikatelským světem úspěšně proplout, můžete se ovšem nechat inspirovat nápady ostatních nebo zde beztrestně představovat nápady své vlastní.

Podobné články...