Díky virtuálnímu sídlu ušetří podnikatelé klidně i statisíce korun. Jak?

Chcete si založit vlastní firmu? Pak dávejte pozor – každá společnost totiž musí mít ze zákona zapsané sídlo. Tato povinnost je pro mnoho neznalých začátečníků noční můrou. Jak si s ní poradit hravě?

Ne každý potřebuje fyzické sídlo

Ze všeho nejdříve je nutné si uvědomit, že celá řada podnikatelů nepotřebuje využívat fyzické sídlo. Typicky se bavíme například o programátorech, graficích, instalatérech či třeba některých obchodnících, kteří jezdí pouze za zákazníky.

V takových případech rovnou zapomeňte na zbytečný pronájem kanceláře, skladu nebo třeba haly. Raději se spolehněte na ověřená virtuální sídla. Jedná se o adresy, které si necháte zapsat jako základnu své firmy. Společně s ní přitom nepřichází žádný fyzický prostor, takže nemusíte řešit energie, uklízení ani kdovíjak vysoký pronájem.

Ověřené sídlo v Praze

Společně s virtuálním sídlem přichází i jedna zajímavá příležitost – můžete mít adresu na prestižní adrese v hlavním městě. Základna v centru Prahy působí pro potenciální zákazníky mnohem lépe, než když si vás vyhledají na internetu a uvidí sídlo v polorozpadlém domku uprostřed kdovíjaké vesnice.

Zajímavou volbou je například toto virtuální sídlo v Praze od známých poskytovatelů z MojeSidlo.cz. Ti jsou největším provozovatelem virtuálních sídel na Slovensku, přičemž v současnosti začínají obsluhovat i české zákazníky.

Pronájem takového sídla může vyjít klidně na pouhých 100 až 400 korun měsíčně (záleží na zvolených dodatkových službách). Patří k němu samozřejmě i přebírání a přeposílání zásilek, e-mailové notifikace, případné skartování a další služby.

Mrkněte se na internetové stránky pod výše vloženými odkazy. Ihned zjistíte, jak jednoduchá je registrace takového sídla a co vše vám přinese.

Podobné články...