Boj o peníze začal! Jak si ochránit svoje finanční prostředky? Investujte do zlata

Gold texture wallpaper

Rekordní inflace dělá vrásky snad každému, kdo smýšlí alespoň trochu ekonomicky. Ti z vás, kteří nechtějí nechat peníze ležet jen tak ladem na bankovním účtu, jistě zvažují investici do zlata. U něj je ale zapotřebí vzít v potaz několik zásadních aspektů.

Proč volit zrovna zlato?

Investiční zlato je zcela jistě jedním z dobrých způsobů, jak ochránit finanční prostředky před inflací, respektive před jejich znehodnocením. Zlato je totiž komoditou, která v průběhu času neztrácí na své hodnotě, ba naopak sílí. V době inflace se jedná o ideální formu investice, díky níž nepřijdete o peníze, spíše můžete vydělat. Cena zlata jde neustále nahoru, tudíž nijak neriskujete, že o své peníze přijdete.

Na co si dát pozor při investici do zlata?

Jako u každého produktu je i u investičního zlata důležité dbát na několik základních pravidel. V první řadě si kromě cen na burze ohlídejte nabídky konkrétních tuzemských prodejců. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Proto je důležité si před nákupem projít jednotlivé nabídky, investiční zlato pak nepořídíte zbytečně draho. Je nutné si uvědomit, že žádná česká mincovna (ani slovenská) zlaté slitky nevyrábí, pouze je dováží, a to nejčastěji ze švýcarských či německých rafinérií.

„Slitek ze stejné rafinérie, o stejné hmotnosti a ryzosti by měl mít v dané prodejní lokalitě stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. To ale není úplně přesné. Jako budoucí investoři si vždy zkontrolujte a srovnejte nabídky jednotlivých prodejců.

Dále je důležité, aby vámi vybraný prodejce měl dostatečné zkušenosti. Třeba zmíněný eshop zlate-mince.cz funguje již více než 20 let a má stovky spokojených klientů z ČR i ze Slovenska.

Podobné články...