Ženy, přinášíme vám 8 podnikatelských tipů, které vám vynesou úspěch!

Ženy, přinášíme vám 8 podnikatelských tipů, které vám vynesou úspěch!Připadáte si jako zástupkyně něžného pohlaví nedoceněná? Nelíbí se vám, že kolegové na stejné pozici berou vždy o něco víc, než vy sama? Chcete být svou vlastní paní? Organizovati si čas podle sebe? A věnovat se tomu, co vás bude doopravdy bavit? Co takhle proniknout do podnikatelského světa a realizovat se v některé z 8 oblastí, které jsou součástí následujících řádků!

Tip č. 1 – účetnictví a daně

Ano, uznáváme – éra zlatem placených účetních je již dávno ta tam. Na druhou stranu jsou to však právě účetní a „daňařky“, které mají i v dnešní době stále něco na práci a jejich plat není nikterak zanedbatelný. Pokud máte alespoň základy účetnictví, co takhle se přihlásit do nějakého rekvalifikačního kurzu a zkusit rozjet vlastní kariéru?

Tip č. 2 – kosmetička nebo kadeřnice

Již od pradávna tíhnete k zvelebování svého zevnějšku i zevnějšku ostatních členů rodiny? Dlouhé vlasy jsou pro vás opravdovou výzvou? Zkoumáte aktuální trendy v oblasti módy i léčení a rády experimentujete? Pokud jste na tyto otázky odpověděla kladně, pak právě vy byste měla uvažovat o kariéře kosmetičky nebo vlasové stylistky. Otevřete si svůj vlastní salón, z něhož bude odcházet každá žena jako překrásná dáma.

Tip č. 3 – copywriterka

Pokud již od základní školy tíhnete k nejrůznějším druhům esejů a slohovka pro vás byla předem splněným úkolem s nejvyšším ohodnocením, pak se vyplatí zabrouzdat na internetu a zjistit, zda vás nezaujme nějaká nabídka týkající se psaní článků pro nejrůznější projekty a klienty. Jelikož se však jedná o časově i psychicky náročnou práci, zvažte, zda vám stojí za vyzkoušení.

Tip č. 4 – blogerka

Ať již milujete cestování, vaření, pečení nebo ráda vyrábíte nejrůznější druhy ručních výrobků, zároveň jste nalezla zalíbení v psaní článků, pak zvažte, zda se nestát profesionální blogerkou. Podělte se o své zážitky, zkušenosti nebo výtvory s ostatními a nechte se inspirovat jejich nápady či zpětnou vazbou. Budete-li ve svém snažení originální, sklidíte nejen nemalý obdiv, ale také si můžete přijít na zajímavou odměnu.

Tip č. 5 – korektorka

Pokud jste nalezla zalíbení v krásách českého jazyka, pak se můžete živit jako korektorka. Korektury textů pro vás mohou být výzvou i zábavou a nemalý výdělek jako onou pomyslnou třešničkou na dortu. Zapátrejte na internetu a najděte si nějaké zajímavé inzeráty. Korektorek je totiž v současné době kritický nedostatek.

Tip č. 6 – prodávejte vlastní výrobky

Tento tip úzce souvisí s tipem číslo 4. Vyrábíte-li malované květináče nebo snad originální panenky ze zbytků látek a knoflíků, nebo pečete nádherné dorty, za něž by se nestyděl ani profesionál, zkuste svůj um zpeněžit. Stránek, na nichž je možno vlastní výrobky prodávat, existuje celá spousta. Pokud chcete svůj business rozjet ve velkém, vyplatí se založit vlastní firmu včetně firemních stránek a odpovídající propagace.

Tip č. 7 – překladatelka nebo tlumočnice

Že vám psaní příliš nejde? Za to se však bezpečně orientujete na jazykovém poli? Ovládáte perfektně angličtinu, němčinu nebo jste se snad přiučila nějakému méně obvyklému jazyku? Výborně! Pak se dejte na dráhu profesionální překladatelky nebo tlumočnice. Tyto posty jsou vskutku zajímavě ohodnocené a kromě toho se můžete také dostat na místa, o kterých se vám doposud jen snilo.

Tip č. 8 – „testerka“ produktů či služeb

Ano, i taková pozice existuje. Staňte se ochutnávačkou vín, lokálních piv nebo testujte služby slevových portálů či zajímavé produkty tuzemských e-shopů. I v tomto případě se budete věnovat činnosti, která není rutinní a tak úplně obvyklá a za dobře odvedenou práci se můžete těšit ze zajímavého ohodnocení.

Podobné články...