Začínáme podnikat – 3 věci, které musíte vědět!

Začínáme podnikat – 3 věci, které musíte vědět!Abyste začali úspěšně podnikat, nemusíte studovat roky na vysokých školách nebo v různých kurzech! Stačí znát pouze tři věci a těmi se řídit. A jaké to vlastně jsou? Ve zkratce se dá říct, že se jedná o kvalitní naplánování, promyšlení a rychlé jednání. To vám bude naprosto stačit! A o co se jedná konkrétně? To se dočtete právě v tomto článku!

Pouze produkt neprodává!

Jako první věc, kterou musíte vědět před samotným podnikáním je to, že pouze samotný produkt neprodává! Kromě něho totiž musíte mít detailně vymyšleno, jak se vaše firma bude jmenovat, nebo pod jakým označením budete podnikat, jaká bude vaše propagace, jaké bude logo a jak bude vypadat, jak budou vypadat internetové stránky a spousta dalšího. To všechno dohromady totiž jako jediné prodává! U samotného produktu se pak zamyslete nad tím, zda jsou možné nějaké jeho inovace nebo přeměny, zda je možné také rozšíření výroby a případně, kam byste mohli ještě expandovat. Pokud si myslíte, že už máte všechno perfektně promyšleno, zapište si všechny své nápady a myšlenky někam na papír. Uvidíte, že je to mnohem lepší varianta, než na všechno myslet. Nenapíšete-li si to, může se vám stát, že v budoucnu na něco zapomenete, například na výborný nápad o propagaci a pak už si na něj třeba nikdy nevzpomenete. Navíc nápady na papíře můžete lépe rozvíjet a dále promýšlet.

Živnostenské oprávnění není jediný způsob podnikání!

I když je pro vás živnostenské oprávnění nejlepší možnou variantou podnikání, podívejte se raději i na další možnosti. Můžete totiž přijít na to, že by pro váš typ podnikání bylo například výhodnější fungovat pod hlavičkou akciové společnosti. Nedržte se tedy striktně své myšlenky živnosti, ale poohlédněte se i po ostatních možnostech, co obnáší, v čem jsou přínosné a v jakých ohledech by pro vás byly lepší. Pokud totiž chcete skutečně úspěšně podnikat, měli byste si taky zvolit ten nejlepší způsob podnikání! Navíc některé způsoby podnikání, jako je například společnost s ručením omezeným, mohou mít mnohem více výhod, než samostatné podnikání. A nejedná se pouze o fakt, že na vás bude pohlíženo naprosto jinak, ale také získáte mnoho výhod například v podobě daňových úlev apod. Samozřejmě, že vy máte poslední slovo a vy musíte vědět, co pro vás bude nejlepší!

Rychlé jednání je základ!

A jako poslední zde máme poněkud všeobecnou radu, a to, abyste vždy jednali co nejrychleji, a to ještě navíc nejlépe v termínech. Nemluvíme zde pouze o samotném podnikání, u kterého by to mělo být samozřejmostí, ale o době ještě před ním, tedy o podání žádosti na živnostenský úřad a další. Pokud totiž tu prvotní část zakládání živnosti či jakékoliv společnosti uděláte co nejrychleji a nejpoctivěji, budete mít mnohem rychleji a lépe nakročeno k úspěšnému podnikání. Nic tedy neodkládejte, všechny návštěvy úřadů, banky a další udělejte co nejrychleji a nejpoctivěji a co nejdříve začněte se samotnou produkcí nebo s podnikáním. Rychlost vám totiž v tomto případě může zajistit i samotné přežití na trhu. Už dopředu si tedy zjistěte všechny pracovní hodiny, možnosti a případně i výpočet, kolik vás ta či ona procedura bude stát času. Následně rychle vstupte na trh, aby se o vás vědělo a co nejrychleji si začněte budovat pevnou klientskou základnu. Pokud o sobě víte, že nejste zrovna dochvilní a časový harmonogram jen málokdy dodržíte, raději se už dopředu připravte na toto období a se zaťatými zuby jej nějak překonejte! Odkládáním si totiž vůbec nepomůžete!

Shrnutí toho, co byste měli vědět před začátkem podnikání

Na závěr shrneme, co byste měli vědět před samotným začátkem podnikání. V prvé řadě se jedná o velice dobré promyšlení! Samotný produkt neprodává, a proto to chce hodiny vymýšlení a přemýšlení o podniku, o jeho podobě a o jeho propagaci. Není nic horšího, než dobrý nápad bez zákazníků. Za druhé se jedná o správné vybrání typu podnikání. Živnost totiž není všechno! I když je mezi lidmi nejznámější, může se vám mnohem lépe podnikat například pod hlavičkou s.r.o. A na závěr byste měli vědět, že čas jsou peníze! Proto jednejte, jak nejrychleji umíte a nic nenechávejte na „pak“! Pokud se vám už na začátku nechce, raději se do podnikání ani nepouštějte.

Podobné články...