V čem se vyplatí podnikat? Praktický návod i konkrétní tipy pro vás!

V čem se vyplatí podnikat? Praktický návod i konkrétní tipy pro vás!Před touto otázkou stojí každý začínající podnikatel toužící po zisku a uznání. Málokdo se do podnikání pouští bez toho, aby měl tuto základní otázkou zodpovězenou. V čem začít podnikat? Co se mi vyplatí? Dokáže mě tento obor uživit na dalších deset let? Zvládnu živit rodinu? Vrátí se mi prvotní investice? Tyto a spousty další otázky jist trápili také vás. Protože není radno pouštět se do nebezpečných podnikatelských vod bez rozmyslu, máme pro vás praktický návod, jak si spočítat, v čem se vám vyplatí podnikat a doplníme také několik konkrétních tipů pro všechny, kdo chtějí podnikatelské vody rozvířit v druhé polovině roku 2015.

V čem se vyplatí podnikat? Spočítejte si to!

Každý obor podnikání vyžaduje rozdílné investice a vyznačuje se též jejich různorodou návratností. Vyšší kapitál budete potřebovat v oboru nanotechnologií, kde hodláte trhu představit unikátní přístroj, materiál či nadčasový výrobek, jiný počáteční kapitál bude nutný k založení trafiky. To samé platí také pro návratnost investice. Vždy je potřeba spočítat si, jak vysoká bude ziskovost daného projektu. Je důležité zohlednit nejen to, kolik finančních prostředků hodláte do projektu investovat, ale též kolik času vás bude stát rozjezd a následné vedení daného projektu. V neposlední řadě je důležité rozdělit zisk a náklady mezi jednotlivé členy rodiny a tak dospět ke konečnému výsledku.

Co všechno musíte zohlednit?

Jelikož nelze paušalizovat a stavět jednotlivé obory podnikání na stejnou úroveň, vždy je potřeba zaměřit svou pozornost výlučně na obor, kterému se hodláte věnovat. Ještě před tím, než se naplno svého podnikatelského záměru zhostíte, vezměte si tužku, papír a kalkulačku a sepište si veškeré náklady a očekávané výnosy, které od svého podnikání očekáváte. Nezapomeňte na výrobní haly, nejrůznější druhy marží, pronájmy, mzdy zaměstnancům, platby dodavatelům, ale i daňovou povinnost nebo nejrůznější druhy služeb, které budou s vaším oborem neodmyslitelně spojeny (vzdělávání v organizaci, poštovní a přepravní služby, vedení účetnictví apod.).

V čem se vyplatí podnikat během roku 2015?

Pokud nemáte žádný originální podnikatelský nápad, nenašli jste onu pomyslnou díru na trhu ani nevlastníte unikání výrobek či technologii, která nemá obdoby, zkuste rozvířit ověřené podnikatelské vody, které v letošním roce oplývají značným potenciálem. A o kterých oborech mluvíme? Sestavili jsme pro vás malý žebříček tří nejúspěšnějších oborů roku 2015:

  1. E-shopy: ať už se po večerech věnujete nějaké rukodělné práci nebo prodáváte krmivo pro psy, bublinky do vodováhy nebo cokoli dalšího, založení e-shopu je příležitostí, která vám může přinést spoustu nových zákazníků, ale i nějako tu korunku do vašeho rodinného rozpočtu. Nutno podotknou, že založení takového e-shopu vás nemusí stát ani korunu. E-shop si můžete zařídit během několika minut. Chcete-li ovšem profesionální internetový obchod, bude potřeba oslovit specialistu a za tuto službu si připlatit.
  2. IT: jste dobří ve vytváření webových stránek? Rádi píšete nebo snad točíte videa? Ať už se věnujete jakékoli z výše uvedených kategorií, letošní rok je příležitostí pro vás! Poptávka pro správcích internetových stránek, stejně jako programátorech, copywriterech nebo SEO specialistech je opravdu značná. Tak se porozhlédněte, možná hledají právě vás!
  3. Vzdělávání: velký potenciál má též vzdělávání a nejrůznější druhy školení. Pokud jste dobrým řečníkem a myslíte si, že svému publiku máte co přinést, neváhejte a oslovte některou ze vzdělávacích agentur, které neustále hledají nové osoby do svého týmu. Úspěchů dosáhnete třeba v oblasti řízení lidských zdrojů, motivace, osobnostního rozvoje nebo komunikačních dovedností. Máte na to? Tak s chutí do toho!

Náš tip: Další nápady na podnikání naleznete v jednom z našich dřívějších článků.

 

Podobné články...