Jaké to je pracovat ve velkých e-commerce společnostech?

Je pocta být součástí velkého e-commerce řetězce, nebo jde pouze o pozlátko a ve skutečnosti není zase až tak výhodné pracovat pro velkou společnost? Ať už se bavíme o velkých e-commerce společnostech v rámci ČR, nebo celého světa, pracovat zde má své plusy i mínusy.

Kariéra v e-commerce zní velmi slibně. Elektronický obchod vzkvétá a pandemie COVID-19 tomu jenom napomohla. Zdá se tedy, že pokud zamíříte do tohoto oboru, máte o práci na příští desítky let postaráno. I s touto myšlenkou lidé do e-commerce častokrát míří.

Uplatnění zde najdete s mnoha zaměřeními

Máte vystudované programování? Výborně, budete potřeba. Věnujete se marketingu? Vy jste klíčoví. Studovali jste právo? I vás e-commerce firma užije. Své uplatnění zde najde opravdu široké spektrum oborů.

Na druhou stranu ale nemusíte mít žádnou speciální kvalifikaci. E-shopy totiž potřebují i pracovníky na manuální činnosti, jako je třídění zboží a balení objednávek. Ostatně podívejte se na https://www.adecco-jobs.com/amazon/cs-cz/ a udělejte si sami představu, jaké všechny pozice se obsazují.

Prestiž je častokrát nad plat a pracovní podmínky

Pracovat pro velkou e-commerce firmu je otázkou prestiže. Pokud někomu sdělíte, kde pracujete, možná bude ohromený. Faktem však je, že pracovní podmínky častokrát tak prestižní nebývají. Menší firmy dokážou mnohdy nabídnout lepší výhody a vyšší plat. Velcí hráči na trhu totiž mají tendenci tak nějak předpokládat, že k nim nejdete pouze za penězi, ale také za tou prestiží nebo snahou pracovat pro smysluplnou firmu.

Ve velkých e-commerce firmách to žije

Jednu věc ale e-commerce hráčům upřít nelze. Vědí, jak nalákat zaměstnance a jak je udržet šťastné. V těchto firmách se skutečně žije firemní kulturou, teambuildingy, různými programy odměňování zaměstnanců apod. Chcete-li v práci najít svůj druhý život, tady jste správně.

Podobné články...