Jak založit sro snadno a rychle

Jak založit sro snadno a rychleAbyste založili společnost s ručením omezeným skutečně rychle, a k tomu ještě snadno, budete muset postupovat nanejvýš precizně a bez zbytečného otálení. Připravte se tedy v nastávajícím měsíci na pořádný zápřah, ale vy to určitě všechno zvládnete! A co všechno bude potřeba, abyste už za několik dnů byli vlastníky vaší vysněné společnosti s ručením omezeným?

Přípravná fáze

Určitě se všude dočtete, že byste měli jako první věnovat čas přípravné fázi. Ta vám ovšem může zabrat od několika měsíců až po roky. Vy ale tolik času nemáte. Takže se budete muset připravovat za běhu! Teď si pouze v rychlosti vymyslete, jak se vaše společnost bude jmenovat, jaké bude mít logo, jaké budou webové stránky, v jaké oblasti budete podnikat, co budete produkovat, jak se bude produkt jmenovat, kde jej budete vyrábět a jaká bude jeho propagace. To prozatím stačí. Nad zbytkem se zamyslíte až v okamžiku, kdy už budete mít s.r.o. ve svých rukách. Dále si zjistěte úřední hodiny na Katastrálním úřadu ve vašem nejbližším okolí, v bance, na Živnostenském úřadu a na Krajském soudu, kam půjdete na závěr. Tato fáze vám tedy může zabrat i pouhý jeden den.

Pojďme rychle na to!

Přejdeme rychle ke druhé fázi, kterou je samotné zařizování a zakládání společnosti s ručením omezeným. Abyste co nejvíce ušetřili čas, naplánujte si na jeden den návštěvu hned dvou institucí. Těmi bude banka a katastrální úřad. Na katastru by to mělo být rychlé, jelikož budete chtít pouze výpis z katastru nemovitostí, abyste následně mohli doložit, že daný objekt, ve kterém budete chtít vyrábět, je k tomuto účelu vhodný. Katastry mají většinou otevřeno od osmi ráno do odpoledních hodin. Ovšem konec pracovní doby se může katastr od katastru lišit, proto se zde vydejte nejlépe hned dopoledne. Za výpis z katastru si pak připravte 100 korun, abyste se ani při placení nezdržovali. Dále budou vaše kroky směřovat do banky. Do té zajděte buď ještě téže dopoledne, nebo až odpoledne. Opět záleží na tom, jak má daný bankovní subjekt stanovené pracovní hodiny. V bance si založíte speciální účet určený pouze pro vaši společnost s ručením omezeným. Tento krok bude již poměrně zdlouhavější a tak se na něj obrňte trpělivostí. Pokud můžete, domluvte si dopředu v bance schůzku, abyste se opět ničím nezdržovali.

V této chvíli můžete navštívit živnostenský úřad. K tomu budete potřebovat právě onen výpis z katastru nemovitostí a potvrzení o založení speciálního účtu v bance. Na živnostenském úřadě následně vyplníte žádost o vydání živnostenského oprávnění, respektive o vydání výpisu z živnostenského rejstříku. Už dopředu se informujte, jaké oprávnění vlastně budete potřebovat. Nejlépe se večer před touto návštěvou podívejte na internet a vše si detailně prostudujte. Ovšem i když se na tuto návštěvu připravíte sebelíp, zdejším frontám se nejspíš nevyhnete. Vydání výpisu z živnostenského rejstříku následně trvá nejdéle 30 dnů. Takže se zde obrňte skutečně ocelovou trpělivostí. Během této doby se ale můžete zamyslet, kolik peněz vložíte do základního kapitálu podniku a následně je i poslat na onen bankovní účet.

Ihned, jakmile ohlásíte vaši živnost a obdržíte výpis z živnostenského rejstříku, podejte návrh na zápis do obchodního rejstříku prostřednictvím elektronicky vyplněného formuláře a navíc k němu přiložte i všechny důležité přílohy, jakými je právě výpis z katastru nemovitostí, potvrzení o založení bankovního účtu a výpis z živnostenského rejstříku. Pokud se nejste tímto krokem jisti, můžete nejbližší Krajský soud navštívit osobně. Ani tato fáze však nebude nejrychlejší. Mohou nastat nejrůznější zádrhely a škobrtnutí, které vás můžou poslat dokonce až na samotný začátek.

Po úspěšném zapsání do obchodního rejstříku

Pokud již máte společnost s ručením omezeným úspěšně zapsanou v obchodním rejstříku, můžete se začít zamýšlet nad dalšími kroky a budoucností společnosti. Až teď se tedy vlastně vracíme k první fázi.

Podobné články...