Firma roku 2015 aneb inspirujte se od úspěšných

Firma roku 2015 aneb inspirujte se od úspěšnýchSlyšeli jste někdy o soutěži „Firma roku“ nebo „Živnostník roku“? Pokud ano, tak jistě víte, že svým všeoborovým a regionálním zásahem patří soutěž k největším a nejprestižnějším podnikatelským kláním v zemi. Díky odborně sestavené porotě a objektivnímu posuzování jednotlivých kritérií mají soutěžící jistotu, že první místa obsadí skutečně ti nejlepší z nejlepších. Soutěž je pořádána již od roku 2006 a každoročně přináší mnoho nových jmen i firem, které čeká slibná budoucnost. Pojďme se společně podívat na vítěze letošního ročníku a jejich příběhy, jimiž se může inspirovat kdokoli z nás.

A první místo získává…

Každý rok jsou v jednotlivých krajích vyhlašovány dvě až tři kategorie, v nichž se zpravidla umisťuje 10 finalistů. Zvláštní skupinou je kategorie „Celostátní vítězové“, jejíž vítěze opět určí a vybere odborná porota. Vítěze v regionálních kategoriích si můžete prohlédnout zde, na vyhlášení celostátních vítězů si budeme muset ještě pár dnů počkat. A z jakých cen a benefitů se mohou ti, jež obsadili první místa, těšit? Kromě bezplatných podnikatelských kont, která sponzoruje Česká spořitelna – oficiální partner soutěže, mohou vítězové těžit z nově nabyté slávy, ale i popularity, kterou si titulem vyslouží. Zřejmě největší odměnou jsou ovšem zkušenosti a nové kontakty, které díky soutěži získají a mohou s nimi dále pracovat. A teď již ke slíbeným příběhům.

Malý živnostník vyrostl v mediálně známého giganta

Jedním z bronzových vítězů kategorie Živnostník roku se stal i Robert Vlach, který je duchovním otcem projektu Navolnenoze.cz. Robert se dále věnuje profesionálnímu poradenství, účinnému řešení problémů, posudků, start-upům, plánování, marketingu, PR i vytváření webových stránek a portálů. Nutno podotknout, že v tomto případě jde pouze o částečný výčet všech aktivit, do nichž se Robert s láskou a vášní ponořil. Ve skutečnosti je jeho záběr ještě mnohonásobně obsáhlejší. Co si na soutěži Živnostník roku nejvíce pochvaluje a co mu úspěch v soutěži přinesl? „Úspěch v Živnostníkovi roku se zcela jednoznačně promítl do většího mediálního zviditelnění. A protože Na volné noze je primárně osvětový a podpůrný projekt, vyvinula se z toho dlouhodobá spolupráce s médii. Komunikace s novináři je dnes přirozenou součástí mé práce. Snažím se jim pomáhat tak, aby mediální obraz nás, nezávislých profesionálů, odpovídal realitě.“

Základem úspěchu je nadšení a vášeň

Blance Milfaitové se ne nadarmo přezdívá „Královna marmelád“. V roce 2014 totiž obsadila druhé místo v celostátním finále a všem ukázala, že i „marmeládou může být člověk živ“. Co se skrývá za úspěchem skromné a nadšené ženy, která je kromě jiného i trojnásobnou mistryní světa za nejlepší marmeládu? Ptáte se, co stojí za nevídaným úspěchem na tuzemském i zahraničím poli? Jak se v rozhovoru rozpovídala sama Blanka, záleží na začátcích, které v jejím případě byly „pohádkové … my razíme představu a cestu, že pokud se něčemu dá maximum a ještě o kus více, jeden není líný jako veš a levý jako šavle, když se pracuje s nadšením a vášní, musí být výsledek vždy pozitivní“.

Podobné články...