Co by mělo splňovat oblečení pro zdravotní sestry?

Pokud pracujete ve zdravotnictví, potom s velkou pravděpodobností souhlasíte s tím, že má pracovní oděv a potažmo i obuv velice důležitý význam. Chrání totiž před bakteriemi, nebezpečnými chemikáliemi a taktéž tělesnými tekutinami. Při výběru vhodného oděvu je nezbytné myslet na to, aby byl materiál snadno čistitelný a zabránil kontaminantům v kontaktu s pokožkou.

Oblečení pro zdravotní sestry a ostatní personál v nemocnici či ordinaci by mělo být vyrobeno z kvalitního materiálu, který odolává častému praní a dezinfekci. Současně by měl tento materiál poskytovat ochranu před nebezpečnými látkami. Jak jsou na tom sesterské haleny a obuv?

Pohodlí během dlouhých směn

Zdravotní sestry obvykle mívají dvanáctihodinové směny, během kterých tráví značnou část času stáním a chozením. Právě proto je nezbytné, aby nosily pohodlné oblečení a obuv. Oblečení jako takové má být prodyšné a zdravotnická obuv má poskytnout dostatečnou oporu klenby, čímž se předchází zdravotním problémům a bolestem nohou i zad.

I vzhled hraje nemalou roli

Přesouváme se k zábavnější části výběru, a tím je vzhled. Velkou výhodou je, že nemusíte zůstávat u jednolitých a tradičních barev, protože oblečení pro zdravotní sestry je i se zábavnými motivy. Třeba na dětském oddělení se budou vyjímat sestry v halenách se sovami a motýlky. Stejně tak na onkologických odděleních vnesete dobrou náladu veselým oblečením.

Jestliže chcete funkční, pohodlné, a přitom stylové oblečení pro zdravotní sestry, pak se podívejte na nabídku e-shopu FomiPro. Ve svém pestrém produktovém portfoliu má i pracovní a profesní oblečení pro kosmetická či kadeřnická studia a wellness centra. Značnou část portfolia však tvoří oděv pro zdravotnictví, na který jsme se zaměřili právě v tomto článku.

Podobné články...