Luxusních bytů je dost. Stačí si vybrat

Velká francouzská okna, dřevěné obklady, terasy, vytápěné podlahy a další nadstandartní vybavení. Tak vypadají luxusní byty, které Praha nabízí. A to nejen v okrajových částech, ale i v samotném srdci metropole. Z jakých možností máme na výběr a kolik za luxusní byt zaplatíme?

Které čtvrti v Praze patří k nejluxusnějším?

K nejprestižnějším pražským čtvrtím patří bezpochyby Praha 1. Bydlet v samém historickém středu na Starém Městě nebo v Josefově je známkou luxusu, který si ne každý může dovolit. Průměrná cena za metr čtvereční tu přesahuje i 200 000 Kč. Odměnou jsou ovšem nádherné výhledy, kvalitní stará zástavba spojená s nejmodernějším vybavením.

To, že patří Praha 1 k neluxusnějším, ovšem ještě neznamená, že se řadí i mezi nejžádanější. Naopak Čechy historický střed města odrazuje kvůli turistům, nadsazeným cenám v restauracích i horší občanské vybavenosti. Zatímco vodku a magnet na lednici tu koupíme na každém rohu, s čerstvým pečivem už to tak snadné není.

Mezi luxusní lokality se počítá i Praha 6, kde její prestiž zvedá pověstná Ořechovka plná prvorepublikových vil. Další populární rezidenční čtvrti jsou Bubeneč, Hanspaulka, Dejvice a Podbaba. Přesto, že vily tu stojí desítky milionů, byty zde nepatří k nejdražším v Praze. Průměrná cena za metr čtvereční se pohybuje kolem 124 000 Kč.

Na Praze 6 jsou aktuálně v nabídce například byty v rámci rezidenčního parku Šárecký dvůr. Ten vznikl v prostorách historického panského dvora a brilantně pojí původní barokní architekturu s moderním designem. Kdo se nechce spokojit s bytem, může si tady rovnou vybrat svůj viladům.

Pozornost se přenáší i jinam. Skokanem roku je Smíchov

Co do popularity si svou top příčku drží Praha 2 a její Vinohrady. Lidi sem láká atraktivní umístění, dobrá dostupnost, historická architektura a také spousta zajímavých podniků a společenského vyžití.

Popularita Vinohrad stále roste, což dokazuje i narůstající cena za metr čtvereční bytu. Přesahuje 143 000 Kč, a je tak druhá nejvyšší po Praze 1. Jednou z aktuálních nabídek na Vinohradech je Rezidence Churchill nebo Rezidence U Muzea.

Jedním z největších překvapení co do skrytého potenciálu je bezpochyby Praha 5 Smíchov. Developeři si tuto lokalitu oblíbili pro spoustu dlouho zanedbávaných prostor, které nyní můžou přebudovávat do krásných rezidenčních čtvrtí plných luxusního bydlení. Jmenovat můžeme Císařskou vinici, top’rezidence Pomezí, Erbenovu Rezidenci nebo Viladomy Hvězdárna.

A tím zdaleka nejsme u konce. Smíchov zkrátka táhne a poznat je to i na cenách. Momentálně se průměrná částka za metr čtvereční dostala nad 122 000 Kč a s klidem tak konkuruje Praze 6. Oproti loňskému roku se ceny na Praze 5 zvedly o víc než desetinu, což je největší skok mezi všemi čtvrtěmi.

Stejně podařeným skokanem je i Praha 8. Tam jsou byty nicméně o něco levnější, v průměru za 116 000 Kč za metr čtvereční. Praha 8 těží především ze své pozice. Najdeme tady nejen vzkvétající Karlín blízko centra, ale i klidnější a zelenější Ďáblice a Čimice. Dobré občanské zázemí a blízkost Vltavy využívá zase populární Libeň. S výhledem na hladinu tam lákají například luxusní bytu v rezidenci DOCK.

Špatná čtvrť? To už neplatí

Obecně se dá říct, že není žádná městská čtvrť, která by nebyla populární. Praha čelí bytové krizi a velký zájem o bydlení rozdmýchává život úplně všude. Dokonce i Žižkov, který dlouho platil za podřadnou čtvrť, se těší oblíbenosti mezi staviteli i klienty. K luxusním bytům na Praze 3 patří například Byty Na Vackově.

Mezi nejlevnější lokality patří Praha 9 a Praha 10, kde se ceny drží těsně nad 100 000 Kč za metr čtvereční. Čím dál od centra Prahy, tím níž se můžeme s cenou dostat, proto mnoho lidí volí bydlení úplně mimo hlavní město.

Tam je také větší šance pořídit si místo bytu rovnou domek. Například na Praze-východ rostou luxusní rezidenční vily Na Meandru.

Pořídili byste si luxusní byt? Co by podle vás měl splňovat za parametry a v jaké čtvrti by měl být?

Podobné články...