Návod, jak si půjčit zodpovědně, rychle a na cokoliv

Nebankovní půjčování se zásadně liší od toho v bance. Nebankovní společnosti jsou vstřícnější a své produkty nastavily tak, aby si člověk mohl půjčit ve chvíli nejtěžší finanční nouze. Vyřízení půjčky trvá několik minut, podmínky má vstřícné. Ovšem přátelská je jen pro toho, kdo s ní umí zodpovědně zacházet. Naučte se to!

Zodpovědnost je na místě!

Nebankovní půjčky jsou neúčelové, peníze se dají použít na cokoliv. Často si lidé půjčují na splacení jiné půjčky, zaplacení nedoplatku na energiích a nákupy potravin či jiných základních potřeb v době před výplatou. Už dávno není výjimečné si půjčit na nákup věci, kterou vlastně ani nepotřebují, například na novou televizi, na dovolenou apod. Chovejte se zodpovědně! Nebankovní půjčka má svá rizika, pokud byste nemohli peníze vrátit, hrozí problémy, které mohou skončit i exekutorským příkazem. Vždy se musíte zodpovědně rozhodnout, jestli peníze skutečně potřebujete. Je důležité si umět spočítat jestli dokážete částku včas vrátit. Nebankovní krátkodobá půjčka má splatnost obvykle v řádech dnů.

Jděte na to výhodně!

V České republice působí několik desítek nebankovních společností, podívejte se na detailní srovnání nebankovních půjček a vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Dlouhodobě patří mezi nejpopulárnější Půjčka Ferratum. Když si budete půjčovat poprvé, nabízí až 4 999 Kč při splatnosti na 14 dní zdarma. Nabídky si srovnejte podle ceny a podmínek. Některé společnosti nabízí i půjčky bez potvrzení příjmu, bez nahlížení do registru dlužníků apod.

Jistota je na vaší straně!

Nevyužíváte nebankovní půjčky, protože se bojíte podvodu? Starosti hoďte za hlavu. Od 1. prosince 2016 platí v ČR nový zákon o spotřebitelském úvěru, který zpřísnil nebankovní půjčování. Díky novým pravidlům se rapidně snížil počet poskytovatelů, zákon vlastně oddělil zrno od plev, protože na trhu zůstaly seriozní společnosti, které půjčují za férových podmínek.

Podobné články...