Rusňákova investiční skupina DRFG plánuje otevřít smíšený fond

Pavel Svoreň, klíčová osoba investiční skupiny DRFG pro oblast energetiky, prozrazuje, že již započaly přípravy spustit nový, smíšený fond. V budoucnu tak k nemovitostnímu a dluhopisovému fondu přibude fond třetí.

„Pro založení fondu jsme potřebovali připravit kvalitní a dostatečně široké portfolio. Během prvních 18 měsíců plánujeme do fondu nakoupit pět fotovoltaických elektráren. Jejich hodnota se bude pohyboval kolem 1,9 miliardy korun.“ prozrazuje Svoreň.

Hlavním pilířem smíšeného fondu bude energetika

Hlavním pilířem připravovaného smíšeného fondu bude právě energetika, domicil bude v Lichtenštejnsku. Půjde o fond kvalifikovaných investorů. Plánované spuštění se odhaduje úvodem čtvrtého kvartálu letošního roku.

Svoreňova divize DRFG Energy v minulém roce zaměřovala svou pozornost dvěma směry. „Primárně bylo důležité získat všechny potřebné licence a fyzicky dokončit naši teplárnu ve Štenberku. Máme radost, že jsme schopni plně uspokojit poptávku po teple od našich kontraktorů. Druhou, neméně důležitou oblastí, bylo vyhledávání a realizace dalšího investičního záměru.“ pokračuje Svoreň.

DRFG Energy drží 100% podíl v teplárně Štenberk

Investiční skupina Davida Rusňáka letos zcelila svůj podíl v teplárně a drží
100 % akcií. V příštím roce je plánem divize stabilizovat výrobu elektrické energie na maximálních parametrech a zaměřit se na optimalizaci nákladů. „Velký potenciál úspor vidíme zejména v oblasti nákupu paliva.“ dodává Svoreň.

Investice do solární energetiky je konzervativní a stabilní

„Investici do solární energetiky vnímám z pohledu investora jako zajímavou. Existuje minimum aspektů, které mohou výsledný výnos ovlivnit. Náklady jsou prakticky nulové a výnosy jsou ovlivněny slunečním svitem. Přemýšlíme-li o zhodnocení aktiv, uvažujeme s podprůměrným osvitem, ačkoli realita ukazuje opačný trend.“ zakončuje zástupce DRFG Energy.

Podobné články...