9 aplikací, bez kterých se žádný podnikatel neobjede

Neustálé papírování, schůzky, komunikace s úřady – podnikatelé musí denně řešit spoustu věcí. Bez popsaného diáře a sekretářky u ucha se proto dřív neobešli. Dnes mají situaci mnohem jednodušší, tedy pokud svěří své podnikání do rukou chytrým aplikacím, které myslí na všechny povinnosti za ně. Čtěte, které to jsou.

Ať už prodáváte strunové sekačky nebo vlastníte kreativní agenturu, tyhle aplikace by rozhodně neměly ve vašem telefonu chybět:

 1. Toggl: zorganizujte si čas

Čas jsou peníze – to platí v každém podnikání. Chcete-li mít dokonalý přehled o svém byznysu, stáhněte si praktickou evidenci pracovního času. Například v aplikaci Toggl si jednoduše změříte, jak dlouho vám trvají různé činnosti, a můžete také snadněji fakturovat odpracovaný čas svým zákazníkům.

 1. Evernote: sepište si úkoly

Ty nejlepší podnikatelské nápady a plány mohou přijít nečekaně, proto se vyplatí mít po ruce aplikaci, do které si všechny poznámky kdykoli uložíte. Evernote je praktický pomocník, v němž si můžete nápady i úkoly třídit do složek třeba podle klientů nebo služeb.

Aplikace navíc propojuje jednotlivé platformy – co napíšete v mobilu, máte rovnou uložené i v počítači. Ať už jste v kanceláři nebo v terénu, všechny poznámky máte vždycky u sebe.

 1. iDoklad: fakturujte odkudkoli

Menší firma, OSVČ nebo podnik se stovkami zaměstnanců – bez fakturace se neobejdete nikde. Díky moderním aplikacím už se nemusíte trápit se stohy papírů nebo nepřehledným vedením dokladů v Excelu. Například v aplikaci iDoklad si udržíte ve svých fakturách pořádek a přehled.

V iDokladu můžete vystavovat faktury, pracovat s ceníky a kontakty, nebo automaticky odesílat e-maily svým zákazníkům. A díky mobilní verzi to jde odkudkoli – i když zrovna nemáte celé své účetnictví po ruce.

 1. Asana: spolupracujte s kolegy

Máte-li kolem sebe celý tým lidí, který musíte řídit, sáhněte po správci týmové práce. Aplikace Asana je dostupná na webu i z mobilu – umožňuje spravovat projekty, zapisovat konkrétní postupy i přiřazovat úkoly kolegům. Díky ní máte přehled, kdo na jakém úkolu zrovna pracuje a nestane se vám, že zapomenete odevzdat důležitý projekt.

 1. Pocket: ukládejte na později

Inspirace je důležitá nejen v umění, ale i byznyse. Abyste nepřišli o zajímavé články nebo inspirativní videa z branže, stáhněte si aplikaci Pocket – slouží k rychlému ukládání článků a záložek.

Jste online a zaujme vás text od důležitého člověka z oboru? V aplikaci si ho uložíte a pustíte později – klidně v době, kdy jste offline. Můžete tak efektivně využít třeba čas v letadle po cestě na služební cestu nebo čekání na klienta.

 1. SAP Business One Sales

Jste-li víc v terénu než v kanceláři, pak oceníte nonstop možnost řízení vztahů se zákazníky i prodejních procesů. Aplikace SAP Business One Sales je vytvořená přímo pro podnikatele a firmy. Využijí ji maloobchodníci i velkoobchodní distributoři. Můžete v ní:

 • vytvářet nabídky,
 • zadávat zakázky
 • nebo mít přehled o stavu zásob.
 1. HootSuite: buďte na sociálních sítích

Podnikání zdaleka nekončí jen u e-mailu nebo webových stránek. Abyste byli vidět, potřebujete sociální sítě – a ideálně všechny najednou. A právě to umožňuje aplikace Hootsuite.

Profil na Facebooku, Twitteru, Instagramu či LinkedInu – ty všechny můžete v aplikaci spravovat současně a na jednom místě. Navíc dovoluje plánování příspěvků dopředu. I když odjedete na pracovní cestu nebo třeba na dovolenou, na sociálních sítích bude vaše firma pořád aktivní.

 1. SimpleMind: tvořte myšlenkové mapy

Je vymýšlení a kreativní tvoření běžnou součástí vaší práce? Pokud se neobejdete bez kreslení nebo vizualizace svých myšlenek, využijte aplikaci SimpleMind. Na pár kliknutí v ní vytvoříte myšlenkové mapy, se kterými můžete dál pracovat – vkládat k nim obrázky, barevná políčka, odkazy nebo z nich dokonce vytvářet celé prezentace.

 1. Hangouts

Máte-li potřebu být neustále v kontaktu se svými kolegy a musíte mnoho úkolů řešit společně, sáhněte po aplikace Hangouts. Může v ní s ostatními chatovat a domlouvat se na projektech i na dálku, ale také jednoduše spustit videohovor pro velké skupiny – i když máte druhou pobočku firmy třeba stovky kilometrů daleko, budete pořád na dosah.

A jaké aplikace používáte k usnadnění podnikatelského života vy?

Podobné články...