Papírové ručníky nebo elektrické vysoušeče rukou: která varianta lépe osuší vaše ruce?

Přemýšlíte, která varianta při sušení rukou je hygieničtější? Ačkoliv by se mohlo zdát, že vyhrají elektrické vysoušeče, není tomu tak. Proč?

Papírové ručníky vs. elektrické vysoušeče

Mnoho lidí předpokládá, že sušičky rukou jsou hygieničtější než papírové ručníky. Studie ale naznačují, že z hlediska hygieny jsou oproti elektrickým vysoušečům papírové ručníky mnohem účinnější.

Během jedné studie bylo požádáno šestnáct dobrovolníků, kteří si nechali nanést na ruce bakterie E.coli. Po umytí rukou si jedna skupina osušila ruce elektrickým vysoušečem a druhá skupina papírovými ručníky. Následně byly provedeny stěry z rukou a bylo zjištěno, že elektrické vysoušeče odstranily z rukou pouhých 23 % bakterií, zatímco papírové ručníky odstranily 71 % bakterií. Horký vzduch navíc rozprašuje mikrokapičky s bakteriemi do ovzduší, a ty pak kontaminují jednotlivé povrchy a přítomné osoby v prostoru toalety. Pro zajištění vysokého komfortu v umývárnách proto doporučujeme dvouvrstvé papírové ručníky, které jsou šetrné k pokožce.

Jaké papírové ručníky zvolit?

Pokud vybíráte papírové ručníky do své umývárny, doporučujeme používat ručníky papírové skládané, které jsou k dostání v ekonomické jednovrstvé variantě nebo v kvalitnějším dvouvrstvém provedení. Obě varianty jsou šetrné k životnímu prostředí. Obsah celulózy garantuje vysokou pevnost papíru i po namočení, čímž se snižuje množství použitých ručníků na minimum.

Do ordinací doporučujeme papírové podložky na vyšetřovací lůžka

Pokud vybíráte hygienické pomůcky do své ordinace, doporučujeme používat papírové podložky. Například papírová podložka na lůžkovyrobená z celulózy je pevná a vysoce savá. Nedráždí pokožku a ani sliznice. Každá role je zvlášť zabalená ve folii a perforovaná, proto stačí odtrhnout požadované množství, které lze pak jednoduše recyklovat.

Podobné články...