Proč mít sjednané pojištění profesní odpovědnosti?

Podnikatelé a živnostníci nemají na růžích ustláno. Vysoké daně, zálohy a sociální a zdravotní, EET a všechny další byrokratické nástrahy dělají z podnikání pěknou džungli. Jak se v ní vyznat, jak neztratit směr a tah na branku, jak obstát v konkurenci? Použijte veškerý know how, které je vám vlastní, mějte ostré lokty a nechte si otevřená zadní vrátka.

Za ty je možné považovat pouze jedno jediné – dobré pojištění. Pojištění profesní odpovědnosti se vztahuje na odpovědnost pojištěného za škodu, kterou která byla způsobena při práci, při plnění pracovních úkolů v pracovně-právním vztahu.

Co lze pojistit?

Pojistka kryje veškeré neúmyslné škody, které poničí majetek vašeho chlebodárce. Maximální částka této pojistky je deset milionů, přičemž zaměstnavatel po vás nemůže žádat úhradu škody vyšší než 4,5 násobek platu. Pojistka nezkoumá druh vaší pracovní činnosti, zaručuje nízkou výši spoluúčasti na škodě s možností volby a celosvětovou platnost. Speciálně pro řidiče se pak doporučuje připojištění varianty Řidič a Řidič plus.

Jasná pravidla

Pojišťovna ERGO myslí na všechny situace a rizika. Klienti platí stejnou částku bez ohledu na to, zda způsobí škodu na zdraví, majetku, či škodu finanční. Plnění se vztahuje na případy mimo případů, kdy má zaměstnavatel sídlo nebo místo podnikání mimo Českou republiku, kdy se jedná o penále, pokuty a sankce. Výjimku ale tvoří sankce při výpočtu daní, cla nebo veřejného pojištění.  Neuspějete ani v případě, že jde o manko na svěřených ceninách, šecích a podobně.

Pojistka vám nepomůže, pokud vyrobíte vadný výrobek, pochybíte při ekonomických kalkulacích, či ztratíte svěřené věci. Dobrá pojistka vám naopak v případě nesnází dokáže ušetřit až miliony korun. Myslete na to!

Podobné články...